MOBIL.sk MOBIL.sk

Nová aplikácia od Microsoftu vám povie, ako dobre imitujete emoji
zdroj: Microsoft

Nová aplikácia od Microsoftu vám povie, ako dobre imitujete emoji

O všetko sa stará umelá inteligencia od Microsoftu.

Spoločnosť Microsoft predstavila novú experimentálnu aplikáciu s názvom Emoji8 pre počítače s Windowsom. Po spustení vám appka ukáže jedného konkrétneho emoji a vašou úlohou je čo najlepšie ho imitovať. Pred počítačom tak máte možnosť dokázať svoje herecké schopnosti a ukázať prekvapenie, šťastie, či smútok. Aplikácia vám potom v percentách povie, ako dobre ste si viedli. Dokonca môžete zdieľať na sociálnych sieťach animovaný GIF s vašimi najšialenejšími výrazmi.

Hlavnou myšlienkou je demonštrovať ako funguje API Windows Machine Learning od Microsoftu v praxi. Ide o umelú inteligenciu so schopnosťou strojového učenia, ktorá je „mozgom“ celej aplikácie. Vyhodnocuje všetky pokusy o imitovanie emócie a postupne sa stáva stále dokonalejšia. 

zdroj: Microsoft

„Táto aplikácia vám dáva perfektnú koncovú ukážku, ako môžete používať Windows ML API pre vytváranie jednoduchých magických skúseností,“ povedala spoločnosť. Kód aplikácie Emoji8 zverejnila ako open-source na GitHub, takže ostatí programátori s ním môžu ďalej pracovať.

Ak si chcete Emoji8 vyskúšať aj vy, stiahnite si ho z Microsoft Store. Jediné, čo potrebujete, je počítač s webkamerou, ktorý beží na Windows 10 s októbrovou aktualizáciou.

zdroj: Microsoft

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio