MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Essential chce priniesť 3,5mm jack späť do vášho mobilu! Lacné to ale nebude...
zdroj: Essential

Spoločnosť Essential chce priniesť 3,5mm jack späť do vášho mobilu! Lacné to ale nebude...

3,5mm konektor na slúchadlá by som prirovnal k dôchodku generácie Y. Skrátka, jeho existencia v budúcnosti je neistá.

Obzvlášť teda u mobilných telefónov, z ktorých sa pomaly ale isto kompletne vytráca. Okrem spoločnosti Apple, ktorá mu v iPhonoch dala zbohom už pred dvoma rokmi, sa ho zbavili aj firmy ako Xiaomi, Huawei, Google, HTC či Essential.

A práve posledná menovaná spoločnosť vám ho teraz chce vrátiť späť. Samozrejme ale nie tak, ako sme zvyknutí a samozrejme nie zadarmo. Essential Audio Adapter HD je adaptér, ktorý je už teraz dostupný na predaj a slúži na pripojenie 3,5mm jacku aj do mobilu Essential Phone, ktorý ho od výroby nemá. Essential Phone má totiž na zadnej strane „kolíky“ na pridanie príslušenstva, do ktorého teraz môžete tento adaptér zapojiť.

zdroj: Essential

Essential sa pýši, že ich adaptér je riešením pre skutočných audiofilov. Údajne poskytuje „zvukové vlastnosti štúdiovej kvality,“ takže si do neho môžete pripojiť aj najdrahšie slúchadlá bez straty kvality. Navyše, na rozdiel od ostatných adaptérov z plastu, je vyrobený z titánu, vďaka čomu by mal byť „výnimočné odolný.“ Aspoň teda podľa spoločnosti Essential. 

Ide teda o zaujímavý doplnok, ktorý ale nie je vôbec lacný. Adaptér sa v USA predáva za 149 dolárov, čo je v prepočte 131 eur. Áno, výrobca vám z mobilu odstráni 3,5mm jack a potom si pýta viac než 100 eur za jeho vrátenie. Vitajte v roku 2018!

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio