MOBIL.sk MOBIL.sk

Ako by vyzerali najpopulárnejšie online služby v čase, keď ešte internet nevládol svetu? Dizajnér priniesol strhujúce koncepty kombinujúce minulosť so súčasnosťou!
zdroj: Tom Le French

Ako by vyzerali najpopulárnejšie online služby v čase, keď ešte internet nevládol svetu? Dizajnér priniesol strhujúce koncepty kombinujúce minulosť so súčasnosťou!

Pokiaľ patríte k ľuďom narodeným do roku 1990, určite sa vás zmocní nostalgia, pokiaľ vezmete do rúk VHS video kazetu či walkman. Tieto produkty boli populárne do konca 90-tych rokov, teda v čase, keď bol internet ešte relatívne v plienkach.

instagram
Instagram /Tom Len French

A presne toto je obdobie, keď miesto Facebooku či Instagramu, existovali klasické analógové technologické hračky. Svoje o tom vie aj umelecký freelancer menom Tom Le French, ktorý zverejnil niekoľko obrázkov s konceptami súčasných online služieb v podobe, v akej by sme ich vnímali na prelome osemdesiatych a deväťdesiatch rokov dvadsiateho storočia.

Facebook / Tom Le French

Facebook by tak bol pagerom (komunikačné zariadenie) a Instagram fotoaparátom. Zobrazovanie týchto relatívne jednoduchých produktov v kombinácii s najsilnejšími značkami dneška je jedinečné a vyvoláva úsmev na tvári.

Za čias najväčšej slávy týchto technických hračiek totiž neexistovali žiadne zložité algoritmy, neurálne siete, ani silná marketingová politika. Len produkt, ktorý vykonával jednu jedinú vec, na ktorú bol určený. Nižšie si môžete pozrieť niekoľko ukážok a v prípade, že by ste si chceli pozrieť celú kolekciu, nájdete ju na oficiálnej stránke autora.

whatsapp
WhatsApp / Tom Le French

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio