MOBIL.sk MOBIL.sk

Aj služba Giphy pridáva do svojho portfólia funkciu krátkych videí
zdroj: Giphy

Aj služba Giphy pridáva do svojho portfólia funkciu krátkych videí

Populárna platforma s animovanými gif súbors s názvom Giphy prináša ďalšiu populárnu funkciu. Sú ňou krátke videá.

Už v priebehu minulého týždňa sa technologickými médiami niesla informácia o tom, že zakladateľ kedysi veľmi obľúbenej appky s názvom Vine chystá jej vzkriesenie pod menom Byte. Následne sa cez víkend objavili informácie o samostatnej appke sociálnej siete Facebook, ktorá sa nazýva Lasso a bude tiež ponúkať krátke videá. Do trewtice dnes s krátkymi videami prichádza Giphy.

Giphy je služba zahŕňajúca nepreberné množstvo krátky animovaných gifov, ktoré ľudia môžu integrovať do videí či správ a vyjadriť pomocou nich emócie. Následne sa tieto pohyblivé výtvory dajú zdieľať s priateľmi. Po novom sa však používatelia nebudú musieť obmedzovať iba na krátke animácie. Giphy začína podporovať krátke videá o rozsahu 30 sekúnd.

Práve na Giphy budú mať krátke videá zrejme najväčší význam. Sú totiž veľmi podobné animovaným gifom a hoci je dnes najznámejšou platformou pre zdieľanie videí služba YouTube, zameriava sa väčšinou na dlhšiu minutáž a obsah, pri ktorom používateľ presedí 5 a viac minút.

GiphyTV a jej krátke videá so zvukom / Giphy

Navyše krátke videá na Giphy ponúknu niečo, čo animovené gify nedokážu - zvuk. Používatelia teda budú mať pri vyjadrovaní svojich emócií o jednu možnosť viac. Giphy ponúkne tento obsah v špeciálnej kategórii GiphyTV a na prvé videá sa môžete pozrieť kliknutím na tento link.

zdroj: cnet.com

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio