MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook vydáva novú video aplikáciu Lasso. Prakticky len skopírovali cudzí nápad
zdroj: Facebook

Facebook vydáva novú video aplikáciu Lasso. Prakticky len skopírovali cudzí nápad

V USA sa v poslednom čase stala veľmi populárna aplikácia s názvom TikTok. Ide v podstate o video sociálnu sieť, ktorá prišla z Číny a kde užívatelia nakrúcajú 15 sekundové videá s hudbou v pozadí a zdieľajú ich medzi ostatnými užívateľmi. Naposledy bol TikTok najsťahovanejšou sociálnou appkou v USA.

Facebooku zrejme vidí v tomto novom projekte veľký potenciál. Rozhodol sa ňou totiž trochu inšpirovať. Teda presnejšie povedané, celú ju skopírovať a prísť s vlastnou aplikáciou s názvom Lasso. Táto appka je primárne určená pre mladých ľudí, má byť zábavná a zameraná najmä na kreativitu. Facebook oznámil, že už teraz ponúka svojim užívateľom knižnicu s miliónmi skladieb.

zdroj: Twitter.com / @bowenpan

Ako sme spomínali, inšpirácia známejšou appkou TikTok je značná. Redaktor Tayor Lorenz dokonca poukázal na to, že najväčšia sociálna sieť plní svoju novú appku obsahom z konkurenčného TikTok, aby mal dostatok kvalitných videí. Je fakt, že zoznam užívateľmi vytvorených videí, medzi ktorými sa prepínate posúvaním prsta, sa zdá byť nekončený. 

Uvidíme teda, ako sa Lasso so svojou konkurenciou popasuje. TikTok v súčasnosti používa približne 500 miliónov užívateľov po celom svete, čo je naozaj obrovské číslo. Na druhej strane, poznáme prípady, kedy sa kompletné skopírovanie funkcie vyplatilo. Taký Instagram získal na najväčšej popularite práve vtedy, keď zaviedol Príbehy prevzaté od Snapchatu.

zdroj: Facebook

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio