Mobil.sk Mobil.sk

Fossil predstavil športové farebné smart hodinky. Poháňa ich Wear OS a nový Snapdragon procesor
zdroj: Fossil

Fossil predstavil športové farebné smart hodinky. Poháňa ich Wear OS a nový Snapdragon procesor

Americká spoločnosť Fossil nám čerstvo predstavila nové inteligentné hodinky poháňané systémom Wear OS od Google. Dopĺňa tak svoju už tak celkom širokú ponuku smartwatch založených na tomto systéme.

Fossil Sport, ako sú hodinky nazvané, ponúkajú hneď niekoľko kľúčových funkcií, ktoré by mohli byť dobrým argumentom pre ich kúpu. V prvom rade ide o prvé hodinky tohto výrobcu, ktoré poháňa najnovší procesor Snapdragon Wear 3100 od Qualcommu, takže o ich výkon sa majitelia nemusia obávať. Nová verzia však prináša ešte jednu veľkú výhodu – vyššiu výdrž batérie.

Snapdragon Wear 3100 funguje vo viacerých rôznych módoch, pričom štandardne by mala vydržať viac ako 24 hodín používania. Pri špeciálnom úspornom režime ste schopní z hodiniek dostať navyše ešte dva dni. Vďaka novému procesoru používajú Fossil Sport lepší režim zobrazovania, takže ponúka lepšie animácie a podporu viacerých farieb.

zdroj: Fossil

Novinka samozrejme ponúka všetko to, čo od špičkových smart hodiniek očakávate. To znamená snímač srdcovej frekvencie, GPS na meranie polohy, NFC na platenie v obchodoch a tiež magnetické nabíjanie. Vo Fossil Sport nájdete predinštalovanú aj novú aplikáciu Spotify špeciálne optimalizovanú pre Wear OS.

Hodinky sa dajú už teraz objednať z oficiálnej stránky Fossil a stoja 279 eur. To z nich robí najlacnejšie hodinky vybavené procesorom Snapdragon Wear 3100. Bohužiaľ, výrobca ich neposiela na Slovensko. Veríme ale, že v blízkej dobe sa objavia v našich e-shopoch.

zdroj: Fossil

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Smart Hodinky

Pozri viac

Fun rádio