MOBIL.sk MOBIL.sk

Následovník kedysi veľmi obľúbenej aplikácie Vine príde už na jar
zdroj: Dom Hoffman / Twitter

Následovník kedysi veľmi obľúbenej aplikácie Vine príde už na jar

Spoluzakladateľ aplikácie Vine, ktorá prinášala ľuďom krátke videá, oznámil, že pokračovateľa služby s názvom Byte sa dočkáme už veľmi skoro.

Vine žije! Tak znie odkaz podnikateľa a spoluzakladateľa aplikácie Vine, Doma Hoffmana, ktorý naznačil, že jej duchovný následovník s názvom Byte príde na jar v roku 2019.

Vine bol aplikáciou a akousi sociálnou sieťou, kde ľudia zverejňovali svoje niekoľkosekundové krátke videá. Tie ľudí bavili a služba postupne naberala na úspechu. Vine bol vlastnený Twittterom, no po štyroch rokoch existencie bol v roku 2016 celý projekt zrušený kvôli problémom s monetizáciou.

Napriek svojej krátkej životnosti bol Vine domovom (a počiatočnou platformou) pre mnohých tvorcov videí, ktorí po jeho zániku prešli na konkurenčné služby ako Instagram, Twitch alebo YouTube.

Už v minulom roku sa Hoffman na svojom twitteri pochválil, že dostáva mnoho správ od fanúšikov služby Vine, aby celý projekt vzkriesil. K čomu dodal, že sám to cíti podobne. Teraz odhalil meno, pod ktorým sa bude bude Vine v2 vystupovať. Nová videoslužba sa bude volať jednoducho Byte a ako sám autor uvádza vo svojom tweete, pôjde o aplikáciu, v ktorej budeme vytvárať videá v opakujúcich sa slučkách.

Beta verzia aplikácie pre iOS by sa už mala testovať. Verzia pre Android sa začne testovať neskôr v tomto roku. Do krátkych videí budeme môcť pridávať texty, obrázky, meme alebo rôzne informácie (napr. o počasí).

Sme zvedaví, ako sa novinke podarí uspieť v roku 2019, keď na trhu existujú príbehy (stories) na Instagrame či Facebooku fungujúce na veľmi podobnom princípe. Skeptickí ale určite nie sme. Veď neraz sme už už boli svedkami toho, ako sa nejakej populárnej a veľmi rozšírenej službe podlomili kolená a v priebehu niekoľkých rokov ju predbehla iná - lepšia.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio