MOBIL.sk MOBIL.sk

Podvodné weby sa snažia vytiahnuť peniaze z miliónov ľudí mesačne. Google Chrome nás pred nimi bude brániť
zdroj: pexels.com

Podvodné weby sa snažia vytiahnuť peniaze z miliónov ľudí mesačne. Google Chrome nás pred nimi bude brániť

Už od decembra bude prehliadanie internetu cez Google Chrome zas o niečo bezpečnejšie

Spoločnosť Google dbá o bezpečie svojich používateľov na internete. Svoj prehliadač Google Chrome sa snaží vylepšovať tak, aby ponúkol čo najlepšie používanie a zároveň nedal šancu podvodníkom. Len tento týždeň napríklad oznámil, že Chrome bude automaticky odstraňovať reklamy zo stránok, ktoré ich trvalo zneužívajú a kazia užívateľskú „skúsenosť“. Ďalšou novinkou bude ochrana užívateľov pred stránkami, ktoré sa z nich podvodom pokúsia vylákať peniaze.

Google tvrdí, že každý mesiac narazí na podvodné weby milióny používateľov. Sú to stránky, ktoré nezverejňujú proces platby, prípadne zavádzajú užívateľov o ďalších poplatkoch alebo predplatnom. Snažia sa od užívateľov vylákať informácie o kreditnej karte a následne z nej strhnúť viac peňazí, ako užívateľ čakal.

zdroj: Google

Nová verzia Google Chrome 71 vás upozorní v prípade, že podobnú stránku zaznamená. Google využíva vlastné postupy na zistenie, či sú informácie o platbe jasne viditeľné, najmä ak ide o web určený pre mobilné zariadenia. Skúma, či sú fakturačné údaje viditeľné a jasné pre používateľov, či môžu vidieť koncovú cenu ešte pred tým, ako súhlasia s danými podmienkami, ale aj či sú jednotlivé poplatky a ich štruktúra ľahko pochopiteľné.

Pokiaľ Google vyhodnotí, že web nespĺňa jeho požiadavky, v okne sa zobrazí známy dizajn upozornenia s výkričníkom. To vám oznámi, že táto stránka z vás možno chce vylákať peniaze. Vy následne môžete všetko zrušiť a „ísť späť“ alebo transakciu previesť. Nová aktualizácia na Chrome 71 by mala prísť v decembri a bude dostupná pre mobilné zariadenia aj počítače.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio