MOBIL.sk MOBIL.sk

Číňania nám ukázali zvláštnu kombináciu bezzradlovky a Android mobilu. Má veľký displej a podporuje Canon objektívy
zdroj: Yongnuo

Číňania nám ukázali zvláštnu kombináciu bezzradlovky a Android mobilu. Má veľký displej a podporuje Canon objektívy

Yongnuo je spoločnosť, ktorá bude známa skôr fanúšikom fotení a fototechniky. Táto čínska firma sa venuje výrobe vybavenia pre fotografov od fotoaparátov až po blesky. Teraz zaujala svet svojou novinkou s názvom Yongnuo YN450.

Na prvý pohľad to vyzerá tak, ako keby inžinieri z Yongnuo zobrali foťák a smartfón a spojili to do jedného zariadenia. Na jednej strane je tu 16 megapixelový senzor, schopný fotiť v RAW formáte a nakrúcať 4K videá pri 30 FPS, spolu s možnosťou vymeniteľných objektívov od Canonu. Na druhej tu ale máme mnoho funkcií, ktoré sa nám podobajú na Android telefón.

YN450 je vybavený 5 palcovým displejom a poháňa ho Android Noughat. Ponúka plnú 4G/3G mobilnú sieť, Wi-Fi a tiež procesor od Qualcommu, aj keď presný typ zatiaľ nepoznáme. Nesmieme zabudnúť ani na 32GB vnútornú pamäť, ktorá je rozšíriteľná pamäťovou kartou a 3GB pamäť RAM. Dokonca v ňom nájdeme aj prednú 8MP selfie kameru. 

zdroj: Yongnuo

Je to teda fotoaparát s Android systémom alebo mobil s kvalitnou kamerou a vymeniteľnými objektívmi? Ťažko povedať. V skutočnosti toho o tomto hybride až tak veľa nevieme. Nie je jasné, či bude možné využívať obchod Google Play, nepoznáme jeho cenu a vlastne ani dátum predstavenia. Dokonca ani meno YN450 nie je ešte konečné a výrobca v súčasnosti na svojej Facebook stránke hľadá lepšie meno. 

Nápad Yongnuo sa nám ale celkom pozdáva a jeho myšlienka je vlastne celkom pochopiteľná. Aj fotoaparáty sa neustále vyvíjajú a niektorí výrobcovia už začali s implementovaním veľkých obrazoviek. Videli sme dokonca aj bezzrkadlovku, ktorá má v sebe nainštalovaný Adobe Lightroom na úpravu fotiek. V budúcnosti by sme preto mohli vidieť stále viac podobných produktov ako YN450 od Yongnuo.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio