MOBIL.sk MOBIL.sk

Už aj Xiaomi má svoje „Airpods.“ Bezdrôtové slúchadlá AirDots, ktoré stoja šialene málo
zdroj: Xiaomi

Už aj Xiaomi má svoje „Airpods.“ Bezdrôtové slúchadlá AirDots, ktoré stoja šialene málo

Xiaomi opäť ukazuje konkurencií, že dokáže spraviť to čo oni, ale za zlomok ceny.

Bezdrôtové slúchadlá nie sú vo svete žiadnou veľkou novinkou. Až s príchodom Apple AirPods sa však „skutočne bezdrôtové“ slúchadlá naplno spopularizovali a zrazu ich začali vyrábať všetky spoločnosti. Svoje slúchadlá s nabíjacou krabičkou má napríklad Samsung či Huawei a teraz sa k nim pripája aj čínsky Xiaomi.

Slúchadlá nesú názov AirDots a áno, asi nebude náhoda, že sa v názve tak veľmi podobajú na svoju konkurenciu. Ako sa dalo očakávať, Xiaomi chce zaujať najmä cenou, AirDots budú totiž stáť až bezkonkurenčne málo. V Číne si ich môžu predobjednať za 199 yuanov, čo je v prepočte asi 25 eur. Len pre porovnanie, Apple AirPods stoja 150 eur, Huawei FreeBuds, ktoré sú považované za lacnejšie, sa predávajú za 120 eur.

zdroj: Xiaomi

Čo sa funkcií týka, ponúkajú takmer všetko, čo ich drahšia konkurencia. Ovládajú sa dotykovo, ponúkajú hlasového asistenta (len pokiaľ máte smartfón od Xiaomi) a nechýba ani nabíjacia krabička, ktorá sa dá nabíjať aj bezdrôtovo. Skvelou správou je aj najnovšia verzia Bluetooth 5.0, ktorá naznačuje lepšiu synchronizáciu a vylepšenie životnosti batérie.

Xiaomi tvrdí, že slúchadlá vydržia 4 hodiny počúvania hudby, pričom cez nabíjaciu krabičku sa ich životnosť predĺži na 12 hodín. To je trochu menej, ako ponúkajú Apple AirPods, ale rozhodne to nie je žiadny podpriemer. Bohužiaľ, Xiaomi nepriniesol žiadne potlačenie šumu, ani certifikát vodeodolnosti. To sú ale kompromisy, ktoré za tak šialene nízku cenu bez problémov „prekusneme.“

zdroj: Xiaomi

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio