MOBIL.sk MOBIL.sk

Asus si vybral celkom bizarné miesto pre horný výrez. Pozrite sa na video zachytávajúce Zenfone 6!
zdroj: youtube.com / HDblog International

Asus si vybral celkom bizarné miesto pre horný výrez. Pozrite sa na video zachytávajúce Zenfone 6!

Obyčajné výrezy v strede nám už zrejme nestačia...

Výrezy, výrezy a zase výrezy. Tak nejako by sme mohli charakterizovať (nielen) vlajkové lode predstavené tento rok. S výnimkou Samsungu a možno pár menších výrobcov má už každá technologická spoločnosť smartfón s výrezom v hornej časti obrazovky. Podľa únikov zo spoločností by sa to už v blízkej dobe mohlo pomaly začať meniť a výrezy by mali nahradiť kamery pod displejom, prípadne vysúvacie mechanizmy. 

To ale zatiaľ nie je prípad spoločnosti Asus. Na internet sa totiž dostalo video, ktoré zachytáva funkčný model Asus Zenfone 6 zo všetkých strán. Tento zatiaľ oficiálne nepredstavený smartfón zaujme už na prvý pohľad svojim výrezom, ktorému vybrali celkom bizarné miesto.

zdroj: youtube.com / HDblog International

Namiesto toho, aby ho dizajnéri vložili do stredu tak, ako sme zvyknutí, sa nachádza pri pravom hornom rohu. Je tiež pomerne malý a mala by sa doňho zmestiť len jedna kamera bez ďalších senzorov. Ďalšou zaujímavou vecou je pomerne tenký spodný rám a vlastne celkovo maličké okraje okolo obrazovky, vďaka ktorým pôsobí údajný Zenfone 6 moderne a elegantne.

Vráťme sa ale ešte k hornému výrezu. Na prvý pohľad pôsobí naozaj zvláštne, zrejme preto, že naň nie sme zvyknutí. Musíme ale uznať, že jeho presunutie na stranu je celkom logické, keďže sa v hornej časti uvoľní viac miesta pre ikonky notifikácií, ktoré sú pre väčšie výrezy obmedzené. Sme teda nesmierne zvedaví, či si na takéto nové miesto ľudia zvyknutí a vôbec – či nám naozaj Asus predstaví nový mobil s týmto dizajnom.

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio