MOBIL.sk MOBIL.sk

Slúchadlá Apple AirPods 2 sú evidentne na ceste. Ponúknu nové funckie!
zdroj: pixabay.com

Slúchadlá Apple AirPods 2 sú evidentne na ceste. Ponúknu nové funckie!

Niektoré spoločnosti vedia ako udržať svojich priaznivcov v napätí a spoločnosť Apple medzi ne rozhodne patrí. Po predstavení ich nových iPhonov a Apple Watch, na ktoré čakali desiatky miliónov ľudí, nám Apple po mesiaci ukázal nové iPady. Lenže ani to neboli všetky zariadenia, ktoré má pre nás prichystané.

Reč je o novej generácii bezdrôtových slúchadiel Apple AirPods. Už niekoľko mesiacov sa vie, že nová verzia je v prípravách, ale až teraz sa podarilo získať nové informácie vďaka podaniu patentov. Veľké spoločnosti väčšinou prvotne podávajú svoje patenty v iných krajinách, než sú krajiny ich sídla, aby novinky popísané v patentoch (ktoré sú verejnou informáciou) ostali v utajení. Keby totiž Apple podával patenty v Amerike, všimol by si to každý.

Patenty súvisiace s novými slúchadlami AirPods boli podané v Hong Kongu a Európe, no napriek tomu ich niektorí zaregistrovali. Stránka MySmartPrice uviedla, že nové bezdrôtové slúchadlá od Apple boli registrované u Bluetooth Special Interest Group (SIG). To nám dáva pohľad na niektoré ich funkcie.

Slúchadlá AirPods akcelerovali a posilnili vývoj a predaj obdobných bezdrôtových modelov sláchadiel (tzv. true wireless). Už menej príjemným je fakt, že sa tak udialo najmä po tom, čo výrobcovia začali zo svojich smartfónov odoberať 3,5 m m audio jack konektor pre slúchadlá. Za čo tiež môže spoločnosť najmä Apple / Apple

"Záznam o Apple AirPods sa objavil u Bluetooth SIG, kde sa uvádzajú zariadenia pomenované A2031 a A2032 (pravdepodobne ľavé a práve slúchadlo). Spolu s týmito detailmi tiež vidieť, že nová generácia AirPodov bude podporovať Bluetooth verzie 5.0." Bluetooth verzie 5.0 naznačuje, že by sme sa mali dočkať zlepšenej výdrže, pretože tento najnovší štandard je ešte úspornejší než (ešte stále) veľmi hojne používaná verzia Bluetooth 4.2.

Registrácia ochrannej známky zahŕňala funkcie v oblasti cvičenia, zdravia, wellness či biometrických funkcií. Podľa únikov informácií z minulosti by slúchadlá mali mať lepší zvuk, zvýšenú odolnosť voči vode a prachu, lepšie potlačenie okolitého hluku a zabudovaný bližšie nešpecifikovaný zdravotný senzor (žeby senzor na meranie tepu?).

Vzhľadom na dva veľké podujatia, na ktorých Apple predstavil niekoľko svojich dôležitých produktov, je veľmi nepravdepodobné, že by usporiadal ešte aj tretí. Do úvahy teda prichádza niekoľko alternatív. Buď bude chcieť Apple stihnúť pre obchodníkov veľmi dôležité vianočné obdobie a nové Apple AirPods predstaví prostredníctvom tlačovej správy alebo sa ich dočkáme až v prvom štvrťroku budúceho roka. Nech už sa naplní ktorýkoľvek z týchto scenárov, jedno je isté. Ak sú už slúchadlá registrované na patentovom úrade, ich predstavenie je veľmi veľmi blízko.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio