MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung zajtra predstaví svoj skladací smartfón. Nastane vo svete mobilov revolúcia?
zdroj: Samsung / Facebook

Samsung zajtra predstaví svoj skladací smartfón. Nastane vo svete mobilov revolúcia?

Spoločnosť Samsung je evidentne pripravená predstaviť svoje prvé skladacie zariadenie pre široké masy. Tento smartfón/tablet je v prípravách už takmer dekádu a v priebehu rokov sa o ňom veľmi často v technologických médiách objavovali rôzne zmienky. Neskôr jeho existenciu potvrdil aj samotný Samsung.

Ten na svojich sociálnych siťach zmenil svoje logo a každému zasvätenému je jasné, prečo tak učninil. Logo Samsungu bolo preložené na polovicu a svojim tvarom veľmi pripomína zložený smartfón či tablet. Predstavenie zariadenia by malo prebehnúť už zajtra 7. novembra na otváracej prednáške v rámci podujatia Samsung Developer Conference. Na pódiu by sa má objaviť aj samotný šéf Samsungu DJ Koh, ktorého vystúpenie bude streamované cez internet.

Takýto prístup volia technologické spoločnosti iba v prípade, že sa chystajú ohlásiť niečo veľké a celý technologický svet dúfa, že to bude práve skladací smartfón. Nepredpokladáme, že sa zariadenie začne hneď predávať, Samsung síce pred časom potvrdil, že práce na ňom napredujú rýchlejšie, než predpokladali, ale reálne pôjde tento nový typ zariadenia do predaja pravdepodobne až v budúcom roku.

samsung_folding_phone.jpg
Patently Mobile

Za tie roky sa už toho o skladacom mobile nahovorilo veľa (Samsung ho raz dokonca ukázal na jednej súkromnej akcii). Má ísť o zariadenie s 7,3 - palcovým OLED displejom vo vnútri a 4,6 - palcovým OLED displejom na strane vonkajšej. Podľa informácií z firmware zariadení Samsung by táto technologická novinka mala byť známa pod názvom Galaxy F. Ostatné informácie však ostávajú zahalené rúškom tajomstva, keďže názory na technickú výbavu sa značne líšia.

My sme zvedaví najmä na cenu. Keďže už dávnejšie sa o tomto zariadení hovorí ako o prémiovej elektronike a v poslednej dobe majú aj tie bežné smartfóny veľmi vysoké cenovky, predpokladáme, že nepôjde o lacnú záležitosť. Odhady sa pohybujú niekde medzi 2000 až 3000 eurami.

Vyzerá to tak, že v nasledujúcej dobe sa takýchto mobilov/tabletov dočkáme od viacerých výrobcov. Len pred pár dňami bol predstavený čínsky Royole FlexPai, ktorý sa stal vôbec prvým komerčne predávaným skladacím mobilom. Po Samsungu bude zrejme nasledovať spoločnosť LG, ktorá prisľúbila predstaviť svoj pohľad na túto kategóriu už v januári 2019 na výstave CES 2019 v Las Vegas.

Osobne sa tešíme aj na výrobcu Huawei, ktorý zatiaľ žiadny termín oficiálne neohlásil, ale vieme, že v prípravách takéto zariadenie má. A ako sme si všetci stihli všimnúť v posledných rokoch, táto prudko rastúca technologická spoločnosť dokáže svojimi produktami prekvapiť aj väčších a skúsenejších rivalov.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio