MOBIL.sk MOBIL.sk

Tieto čínske štýlové okuliare dokážu zachytávať HD video a fotiť fotky
zdroj: Tencent

Tieto čínske štýlové okuliare dokážu zachytávať HD video a fotiť fotky

Snáď budú okuliare Weishi úspešnejšie, ako prvá generácia veľmi podobného produktu Spectacles.

Pamätáte sa ešte na okuliare s kamerou Spectacles od Snapchatu? Ak nie, o nič ste neprišli, nešlo o žiadny prelomový produkt a pre spoločnosť Snap bol skôr krok vedľa. Zákazníci akoby nemali záujem o smart okuliare, ktoré nakrúcajú ich dôležité životné momenty. Aj napriek tomu sa však čínsky technologický gigant Tencent rozhodol vyrobiť vlastné okuliare, ktoré sa veľmi nápadne podobajú na spomínané Spectacles. 

Smart okuliare sa nazývajú Weishi a na prvý pohľad vyzerajú ako klasické štýlové slnečné okuliare, ktoré si nasadíte na oči počas oddychovania pri jazere. Ukrýva sa v nich ale kamera, ktorá dokáže nakrúcať video aj fotiť fotografie. A to je vlastne to jediné, čo je na nich „smart“.

zdroj: Tencent

Na rozdiel od Spectacles stavili Číňania z Tencent skôr na tradičnejší dizajn. Namiesto výrazných farebných prvkov ponúkajú Weishi okuliare len klasickú čiernu farb. Kamera v nich dokáže fotiť 8MP fotografie a nahrávať videá v 1080p, prípadne 720p rozlíšení. Podporujú rôzne režimy, živé streamovanie a tiež uploadovanie záznamu do rovnomennej aplikácie. 

Appka Weishi sa zameriava najmä na zdieľanie videá na štýl Vine. Platforma je ale zatiaľ len v tieni známejšej aplikácie TikTok, a tak sa v Tencent rozhodli, že cez okuliare motivujú svojich užívateľov k tomu, aby viac nakrúcali videá a konečne prekonali svojho konkurenta. Weishi sa ale momentálne nepredávajú a nevieme ako to je s dostupnosťou mimo Číny. Každopádne, ich predaj má začať 11. novembra.

zdroj: Tencent

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio