MOBIL.sk MOBIL.sk

Na svete je prvý skladací smartfón! Nepredstavil ho však ani Samsung, ani Huawei (VIDEO)
zdroj: Royole FlexPai / Royole

Na svete je prvý skladací smartfón! Nepredstavil ho však ani Samsung, ani Huawei (VIDEO)

Už celé mesiace sa vie, že technologickí giganti pripravujú skladacie smartfóny. Viacero značiek ich vývoj už oficiálne potvrdilo, no zatiaľ sme sa žiadneho produktu nedočkali. Až do včera.

Nový skladací smartfón však paradoxne nenesie žiadne zvučné meno, s ktorým sa môžeme denne stretávať v reklamách či na billboardoch. Jedná sa o zariadenie čínskej značky Royole a jeho názov je FlexPai. Čína tak opäť ukázala, že jej firmy majú veľké technologické zázemie. Otázkou však je, či takéto zariadenie bude použiteľné v skutočnom živote. Pretože fakt, že ste s niečím prišli ako prví neznamená, že ste priniesli to najlepšie, čo sa v danej oblasti dá. Poďme sa teda na Royole FlePai pozrieť bližšie.

Royole FlexPai / Royole
Royole FlexPai / Royole

FlexPai je smartfón aj tablet v jednom. Postarala sa o to technológia ohybného AMOLED displeja, ktorú sa spoločnosť Royole rozhodla použiť. Displej má veľkosť 7,8 palca pri pomere strán 4:3 a rozlíšení 1920 x 1440 pixelov. Zobrazovacia jednotka tohto typu môže byť ohnutá približne 200 tisíc krát bez toho, aby sa nejako poškodila.

zdroj: Наши Обзоры / YouTube

Ak nahliadneme pod povrch zariadenia, zistíme, že v Royole použili bližšie nešpecifikovaný budúci procesor značky Snapdragon série 8. Mohlo by sa jednať o chystaný čip 8150. Tento skladací smartfón je vybavený aj 8 GB pamäte RAM a 128 GB alebo 256 GB vnútorného priestoru pre dáta.

Royole FlexPai / Royole
Royole FlexPai / RoyoleDuálny fotoaparát je tvorený 20 - megapixelovým teleobjektívom a 16 - megapixelovým širokouhlým objektívom. Zaujímavosťou však je, že tento fotoaparát plní funkciu hlavného fotoaparátu a zároveň selfie kamerky. Čo sa týka operačného systému, tak ten sa označuje (málo hovoriacim) názvom Water OS. Ide však o klasický Android 9 Pie s grafickou nadstavbou, ktorá Android doplnila o funkcie pre skladací mobil (tablet).

royole flexpai skladaci smartfon
Royole FlexPai / Royole

Na záver tu máme aj informácie o cene. Royole FlexPai stojí 1,318 dolárov v 128 GB verzii a pre náročnejších tu je 256 GB úložiska za 1469 amerických dolárov. Treba však podotknúť, že ide o zariadenie určené skôr na vývoj, než na bežné používanie. Celé riešenie ohýbania je mierne kostrbaté, čo si môžete pozrieť vo videu. Snáď sa do tohto boja čoskoro zapoja aj veľké spoločnosti, ktoré takémuto konceptu zrejme dodajú akýsi punc elegancie.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio