MOBIL.sk MOBIL.sk

Honor Magic 2: Už aj Honor naskočil na trend vysúvacích kamier a ponúka ich hneď šesť!
zdroj: Honor

Honor Magic 2: Už aj Honor naskočil na trend vysúvacích kamier a ponúka ich hneď šesť!

Ide o prvý mobil na svete, ktorý ponúka 3 fotoaparáty vpredu a 3 vzadu.

Značka Honor, patriaca pod čínskeho giganta Huawei, nám dnes predstavila druhú generáciu svojho smartfónu s názvom Magic. O Honore Magic 2 sme prvýkrát počuli na konferencií IFA v septembri, kde ho spoločnosť promovala. Teraz sa konečne stáva realitou a prináša hneď niekoľko kľúčových vlastností, pre ktoré určite stojí za pozornosť.

zdroj: Honor

Bez hrubých rámikov a horného výrezu

Čím zaujme smartfón už na prvý pohľad, sú jeho tenké okraje okolo displeja. V hornej časti Magic 2 nenájdeme žiadny výrez, len tenký rámik a to znamená jediné – aj Honor už naskočil na trend vysúvacích kamier. Podobne ako Oppo Find X, Vivo NEX či nedávno predstavený Xiaomi Mi Mix 3, aj Honor Magic 2 má skrytý fotoaparát a vysuniete ho len pokiaľ ho budete potrebovať. 

Vyrobený je zo skleneného tela, ktoré je na výber v niekoľkých farbách so zaujímavými prechodmi. Obrazovka má 6,4 palcový OLED displej, v ktorom sa nachádza čítačka odtlačkov prstov. 

zdroj: Honor

Mobil je poháňaný procesorom Kirin 980, teda tým istým, ako Huawei Mate 20 Pro a 6 až 8GB pamäte RAM. Na výber máte medzi 128GB, 256GB a 512GB vnútorného úložiska, najväčší model bude ale k dispozícií až neskôr. Tomu všetkému dodáva energiu 3400mAh batéria s ultra rýchlym nabíjaním od Huawei.

zdroj: Honor

Až šesť kamier

Huawei bola prvá spoločnosť, ktorá do svojho mobilu vložila trojitú zadnú kameru. Dcérska spoločnosť Honor je ale prvá, ktorá ponúka mobil so šiestimi kamerami. Áno, Honor Magic 2 má tri kamery vpredu a tri kamery vzadu. Zadná strana ponúka kombináciu 16MP + 16MP + 24MP s jedným super širokouhlým objektívom, monochromatickým senzorom a samozrejme hlavnej kamery.

Predné fotoaparáty sa skladajú z 16MP + 2MP + 2MP, pričom ide o pomocné kamery na lepší efekt rozmazaného pozadia pri fotení portrétov a na 3D odomykanie pomocou tváre. Nie je to už trochu moc? V podstate áno, ale 6 kamier znie na papieri skvelo...

zdroj: Honor

Cenu zatiaľ nepoznáme

Honor Magic 2 bude k dispozícií od novembra, avšak spoločnosť nám zatiaľ neoznámila jeho cenu. Vzhľadom na parametre fotoaparátu a fakt, že Honor vystupuje ako o niečo lacnejšia značka ako jeho materská spoločnosť Huawei, mal by stáť menej ako Mate 20 Pro.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio