MOBIL.sk MOBIL.sk

Vo vašom iPhone sa nachádza množstvo skrytých emoji! Takto sa k nim dostanete
zdroj: pexels.com

Vo vašom iPhone sa nachádza množstvo skrytých emoji! Takto sa k nim dostanete

Čo tak namiesto klasických emoji používať niečo trochu viac retro?

Nemôžeme povedať, že by momentálne smartfóny ponúkali málo emoji. Veď v iPhone ich nájdete takmer 3000 a určite nevyužívate všetky. Pokiaľ by vám ale náhodou nestačili a chceli by ste namiesto klasických emoji posielať svojim priateľom trochu viac old-schoolové „smajlíky“, v iOS zariadení ich nájdete. Aj keď sú na prvý pohľad skryté. 

Tieto milé emoji sa nachádzajú v japonskej klávesnici, ktorá je nainštalovaná v každom iPhone. Pokiaľ ale nežijete v Japonsku alebo tento jazyk bežne nepoužívate, zrejme ste o nich ani len netušili. Poďme sa teda pozrieť na to, ako aktivovať japonskú klávesnicu a dostať sa k množstvu tradičných emoji, ktoré oživia vašu konverzáciu. 

Najskôr si zapnite japonskú klávesnicu. Nájdete ju v Nastaveniach > Všeobecné > Klávesnica > Klávesnice. Tu zvolíte Pridať novú klávesnicu a v zozname jazykov nájdete Japonskú. Následne ťuknete na možnosť Kana

Klávesnicu máte aktivovanú. Teraz otvorte Správy, Messenger alebo aplikáciu, do ktorej chcete emoji napísať. Vľavo dole nájdete ikonku zemegule, na ktorej podržíte prstom a vyberiete Japončinu (to sú tie japonské znaky). V dolnej časti klávesnice sa nachádza ikonka jednoduchého emoji, na ktorého kliknete a uvidíte celý zoznam ponúkaných emoji nad klávesnicou. 

A teraz, hor sa spamovať svojich priateľov japonskými emoji! ᶘ ᵒᴥᵒᶅ

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio