MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus 6T má krajší dizajn, snímač odtlačkov v displeji a ešte väčšiu batériu
zdroj: OnePlus

OnePlus 6T má krajší dizajn, snímač odtlačkov v displeji a ešte väčšiu batériu

Časy, kedy bol OnePlus nový čínsky výrobca bez poriadneho mena a len pre odvážnych ľudí sú už dávno preč. Táto spoločnosť si za posledné roky dokázala vybudovať silné meno známe aj v našich končinách a teraz nám servírujú jeden z najdôležitejších mobilov svojej histórie s názvom OnePlus 6T.

Novinka prichádza s nadupanými parametrami a viacerými kľúčovými zmenami oproti staršiemu modelu. Lepší displej, lepšia kamera, väčšia batéria aj celkom nový dizajn. Poďme ale pekne poporiadku. 

Zbohom veľkým výrezom

OnePlus 6T sa od svojho predchodcu odlišuje už na prvý pohľad. Prichádza s výrezom v hornej časti obrazovky, ktorý je ale omnoho menší a pôsobí elegantnejším dojmom. Celkovo môžeme povedať, že ide o jeden z najmenších výrezov súčasnosti. Nový je ale aj displej. Číňania sa rozhodli použiť veľký 6,41 palcový AMOLED displej, ktorý je najväčší, aký nám doteraz v svojich mobiloch ponúkli. Navyše, chráni ho Gorilla Glass 6, čo je najnovšie sklo od tejto spoločnosti.

zdroj: Oneplus

Zadná strana zostáva verná klasickému dizajnu - teda kombinácia skla a kovu. Rozdiel je ale v čítačke odtlačkov prstov, ktorá tentoraz chýba. OnePlus jej našiel lepšie miesto, avšak k tomu sa ešte dostaneme. Chýba tiež 3,5mm jack na slúchadlá. Novinka prichádza len v dvoch farbách – matnej a lesklej čiernej farbe, ale veríme, že ponuka farieb sa v neskôr rozšíri. 

Snímač odtlačkov priamo v displeji

Jednou z najdôležitejších noviniek OnePlus 6T je snímač odtlačkov zabudovaný v displeji. Údajne je veľmi presný a mobil dokážete odomknúť za tretinu sekundy. Vyzerá to tak, že ide o optický senzor, teda podobný, ako sme videli v Huawei Mate 20 Pro. A áno, podobne ako OnePlus 6 a 5T, aj tu nájdeme funkciu odomykania pomocou tváre.

zdroj: Oneplus

Pod krytom len to najlepšie

Smartfón je poháňaný procesorom Snapdragon 845, teda čipom, ktorý nájdeme vo väčšine najlepších mobilov. Zákazníci majú potom na výber medzi troma kombináciami pamätí – 6GB RAM a 128GB vnútorná pamäť, 8GB+128GB a najdrahší 8GB+256GB. Nie je ju možné rozšíriť o pamäťovú kartu.
Oproti poslednému modelu sa zväčšila batéria. Tá teraz ponúka slušných 3700mAh, čo by malo znamenať asi o 23% vyššiu výdrž batérie. Nechýba ani rýchle nabíjanie, na ktoré sme u OnePlus zvyknutí. Čo ale chýba je bezdrôtové nabíjanie. 

zdroj: Oneplus

Ešte lepšia kamera. Ale len softvérovo

Už OnePlus 6 patril k tým najlepším mobilom, čo sa fotografií týka. Jeho slabina bola ale vo fotení nočných fotografií. Preto nám priniesol funkciu nazvanú Nightscape pre lepšiu kvalitu. Ide o špeciálny nočný režim HDR, ktorý zbiera informácie z viacerých snímok naraz a softvérovo zlepšuje detaily a znižuje šum. Ďalšou novinkou je funkcia Studio Lightning. Zdá sa, že pôjde o niečo podobné, ako sme videli v posledných iPhonoch. To znamená, že ovládate svetelnosť tváre, ktorú fotíte a mobil tým simuluje štúdiové osvetlenie.

zdroj: Oneplus

Čo sa parametrov kamery týka, tu OnePlus tak veľa nezdokonaľoval. Na zadnej strane nájdeme 16MP f/1.7 hlavnú kameru a 20MP sekundárnu. Ponúka tiež optickú stabilizáciu a možnosť nakrúcania 4K videa pri 60FPS. Vpredu sa nachádza 16MP kamera na selfie. 

Stále nízka cena

Čínska spoločnosť zostáva verná svojej filozofií, takže aj nový OnePlus 6T prichádza vo veľmi nízkej cene vzhľadom na funkcie a parametre, čo ponúka. Takéto sú ceny v dolároch:

  • 549$ za 6GB+128GB model
  • 579$ za 8GB+128GB model
  • 629$ za 8GB+256GB model

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio