MOBIL.sk MOBIL.sk

Len málo ľudí vie o tejto klávesovej skratke! Jediná klávesa zmení spôsob, akým používate prehliadač
zdroj: pexels.com

Len málo ľudí vie o tejto klávesovej skratke! Jediná klávesa zmení spôsob, akým používate prehliadač

Odkloňme sa na chvíľu od témy mobilov a poďme sa pozrieť na webové prehliadače v našich počítačoch. Existuje v nich totiž skratka, o ktorej ste s najväčšou pravdepodobnosťou nevedeli a zmení spôsob, akým si prezeráte stránky. Aká klávesa to je?

Medzerník. Môžete to sami skúsiť. Ak ste na počítači, stlačte medzerník.

Áno, pokiaľ stlačíte medzerník počas prehliadania webových stránok, prehliadač vás automaticky posunie o niečo nižšie. Ide o naozaj malú drobnosť, o ktorej vie ale veľmi málo ľudí a pritom ide až o neuveriteľne užitočný spôsob, ako si prezerať web alebo sociálne siete. Namiesto posúvania kolieska myši, prípadne ešte lepšie posuvníka na kraji prehliadača, vám stačí jediné tlačidlo.

O tejto nenápadnej skratke napísal britský novinár Martin Bryant na svojom Twitteri: „Ako som mohol 22 rokov používať webový prehliadač bez toho, že by som zistil, že medzerník posúva stránku dole?“

zdroj: Twitter.com / MartinSFP

Jeho sledovatelia sa tejto drobnosti okamžite chytili a neskrývali svoje prekvapenie. Je prirodzené, že moderné prehliadače majú množstvo klávesových skratiek, o ktorých ani netušíme. Ale že toľko ľudí nepozná skratku, ktorá sa skladá z jediného ťuknutia a pritom je taká užitočná?

zdroj: twitter.com / @SmartRich

A mimochodom, vedeli ste aj to, že ak stlačíte shift a medzerník, stránka sa posunie nahor?

Najnovšie z kategórie: Tipy & Triky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio