MOBIL.sk MOBIL.sk

Nové iPady Pro by sa mohli dizajnovo vrátiť v čase a podobať sa na iPhone 5
zdroj: Twitter.com / @mysmartprice , Apple

Nové iPady Pro by sa mohli dizajnovo vrátiť v čase a podobať sa na iPhone 5

Zdá sa, že Apple sa so svojimi iPadmi Pro chce priblížiť jednému z najkrajších iPhonov v histórií spoločnosti.

Zajtra, 30. októbra, sa v bude v New Yorku odohrávať hardwarová konferencia spoločnosti Apple, na ktorej nám predstaví nové iPady Pro. Konkrétne by malo ísť o dva modely – prvý s 10,5 palcovou obrazovkou a druhý 12,9 palcový. Oba iPady Pro sa pritom dočkajú výraznejších dizajnových zmien, ktoré by mali zahŕňať napríklad menšie telo a tenšie rámiky okolo displeja. 

Najnovšia správa z portálu Bloomberg hovorí, že nové iPady Pro by navyše mali ponúknuť menej zaoblené okraje a viac štvorcový dizajn, ktorý by sa podobal na staršie zariadenia ako napríklad iPhone 5. Práve tento iPhone je pre mnohých fanúšiov najvydarenejší, čo sa dizajnového hľadiska týka. 

iPhone 5 z roku 2012 | site:apple.com

S podobnou informáciou prišiel aj známy „leaker“ @OnLeaks, ktorý sa postaral už o množstvo presných únikov z veľkých technologických spoločností. Spolu s predajcom mysmartprice.com zverejnili obrázok tohtoročného iPadu Pro, ktorý má ostrejšie hrany a pôsobí trochu retro dizajnom. Ak sa táto informácia potvrdí a obrázok je pravdivý, pôjde o najväčšiu zmenu dizajnu iPadov za posledné roky. 

Na záver si ešte pripomeňme, s akými ďalšími zmenami nové iPady Pro prídu. Tento rok sa zrejme dočkáme odstránenia 3,5mm jacku aj z iPadov a tradičný Lightning konektor by mohol byť nahradený univerzálnym USB-C. Dočkáme sa aj nového procesoru Apple A12X Bionic. Okrem iPadov by nám Apple mohol zajtra predstaviť aj nové slúchadlá AirPods, druhú generáciu pera Apple Pencil a tiež 13 palcový MacBook, ktorý nahradí MacBook Air.

AKTUALIZÁCIA:

Aj ikonka ukrytá v operačnom systéme iOS potvrdzuje teóriu o vzhľade podobnom iPhonom 5.

9to5Mac

Najnovšie z kategórie: Apple iPad

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio