MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi dáva zbohom výrezom a prináša Mi Mix 3 s vysúvacím fotoaparátom, 10GB RAM a podporou 5G
zdroj: Xiaomi

Xiaomi dáva zbohom výrezom a prináša Mi Mix 3 s vysúvacím fotoaparátom, 10GB RAM a podporou 5G

Predné výrezy už nikoho nezaujímajú. Teraz sú v kurze vysúvacie fotoaparáty a čistý dizajn prednej časti.

Výrezy v smartfónoch už začínajú byť trochu ohrané. Aj preto sa výrobcovia snažia prísť s lepším riešením ako dosiahnuť „bezrámikový“ dizajn a zároveň používať funkčnú prednú kameru. Jedným z riešení je vysúvací fotoaparát, ktorý sme ale zatiaľ videli len v dvoch mobiloch – Oppo Find X a Vivo NEX. Teraz sa k nim pridáva aj tretí výrobca - Xiaomi, ktorý predstavil novinku Mi Mix 3.

zdroj: Xiaomi

Obrazovka pokrýva až 93,4% tela

Ide o smartfón, ktorý vyzerá z prednej strany veľmi čisto. Ako bolo spomenuté, nenájdeme tu žiadny výrez a 6,4 palcová OLED obrazovka pokrýva až 93,4% tela smartfónu. To znamená naozaj tenké rámiky okolo obrazovky. Zároveň sa dá posúvať dopredu a dozadu, aby v prípade potreby odhalila duálnu prednú kameru. 

Na rozdiel od konkurentov s vysúvacími kamerami, mechanizmus v Mi Mix 3 je magnetický. To znamená menej vecí, ktoré by sa mohli opotrebovať či poškodiť a teda teoreticky odolnejší. Spoločnosť tvrdí, že bol testovaný viac ako 300 tisíc krát pre kontrolu odolnosti.

zdroj: Xiaomi

Viac RAM ako v bežnom počítači

Nie je žiadnym prekvapením, že Mi Mix 3 je poháňaný najnovším procesorom Snapdragon 845. Vybavený je ale aj masívnou pamäťou RAM – až 10GB v prípade najdrahšej verzie. Nie sme si síce istí, ako takúto RAMku v mobile reálne využijeme, ale sťažovať sa určite nebudeme. K dispozícií budú aj modely s 8 a 6 GB RAM. Vnútorné úložisku je od 128 do 256 GB. 

Mi Mix 3 Forbidden City edition s 10GB pamäťou RAM | zdroj: Xiaomi

„Pod kapotou“ sa ukrýva 3200mAh batéria, ktorú by sme mohli zaradiť medzi priemer. Bežní užívatelia si s ňou bez problémov vystačia, ale bohužiaľ, na smartfóny ako Galaxy Note 9 alebo Huawei Mate 20, ktoré majú 4000mAh a viac, sa to nechytá. Samozrejmosťou je ale technológia rýchleho nabíjania a bezdrôtové nabíjanie. 

Duálna kamera vpredu aj vzadu

Duálna kamera vzadu sa skladá z 12MP hlavného senzora a 12MP teleobjektívu, ktorý ponúka dvojnásobný optický zoom. Nechýba systém na rozpoznávanie scén pomocou umelej inteligencie, portrétový režim, ktorý rozmaže pozadie, a tiež simulácia štúdiového osvetlenia. Predá kamera ponúka 24MP hlavný senzor a 2MP sekundárny, ktorý slúži na správne odhadnutie hĺbky pri fotografovaní portrétov. 

zdroj: Xiaomi

Podpora 5G. Avšak až budúci rok

Skvelou správou je, že Mi Mix 3 ponúkne aj podporu 5G sietí ako jeden z prvých mobilov vôbec. Tento model ale vyjde až začiatkom budúceho roka. Hovorí sa dokonca aj o tom, že 5G verzia by mohla byť poháňaná zatiaľ nepredstaveným Snapdragonom 855, ale nič také nám zatiaľ čínska spoločnosť nepotvrdila. 

Xiaomi Mi Mix 3 je možné predobjednať už teraz, pričom posielať ho začnú 1. novembra. Ceny sú, ako sme si už pri Xiaomi zvykli, nastavené celkom rozumne. 6GB RAM / 128GB model sa v Číne predáva v prepočte za 415 eur, 8GB RAM / 256GB za 504 eur a najdrahšia verzia s 10GB RAM za 630 eur. Pre západný svet budú tieto ceny zrejme o niečo vyššie.

zdroj: Xiaomi

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio