MOBIL.sk MOBIL.sk

V tejto hre chodíte po ulici a zbierate svätých. Vatikán prišiel s vlastnou verziou Pokémon Go!
zdroj: Google Play, pixabay.com

V tejto hre chodíte po ulici a zbierate svätých. Vatikán prišiel s vlastnou verziou Pokémon Go!

Namiesto Squirtla nájdete za svojim domom Svätého Petra...

Hru Pokémon Go by sme pokojne mohli označiť za herný hit roka 2016. Ihneď po vydaní si získala milióny verných hráčov po celom svete, a tak sa nedá čudovať, že mnoho vývojárskych štúdií si z nej vzalo príklad. Videli sme viacero hier na podobnom princípe, ktoré umožňujú hráčom chytať či bojovať v reálnom svete pomocou rozšírenej reality. K hrám ako Ghostbusters World, Walking Dead: Our World či Jurassic World Alive sa teraz pridáva jeden, povedzme, trochu kontroverznejší kúsok.

zdroj: Google Play
zdroj: Google Play

Vatikán totiž prišiel so svojou vlastnou verziou „Pokémon Go“ s názvom Follow JC Go. A funguje na veľmi podobnom princípe, len namiesto malých Pokémonov hráči zbierajú svätcov a iné biblické postavy. Nech už to znie akokoľvek, Vatikán to s hrou myslí vážne a zdá sa, že sa chce týmto spôsobom priblížiť aj mladším Katolíkom. Samotní autori vravia, že chcú naučiť hráčov, ako sa modliť. 

Hráči budú mať za úlohu chodiť po meste a hľadať postavy z Biblie. Namiesto chytania do lopty, ale budú mať za úlohu odpovedať na kvízovú otázku. Tá je väčšinou spojená s konkrétnym citátom z Biblie ohľadom nájdenej postavy, takže si určite prichystajte vedomosti z Knihy kníh. Až potom si ju budú môcť pridať do svojej zbierky. Súčasťou tiež bude zbieranie rôznych objektov po meste, ktoré pomôžu hráčovi udržať pod kontrolou hlad, hydratáciu, ale aj vieru. 

zdroj: youtube.com / Cristonautas FRP

Prepojenie medzi virtuálnym a reálnym svetom je ale ešte o niečo väčšie. Hráčovi napríklad pripomenie to, že prechádza okolo kostola a mal by sa zastaviť a pomodliť. V prípade, že sa nachádza blízko nemocnice, môže byť vyzvaný k tomu, aby sa pomodlil za chorých. 

Vo Follow JC Go nájdeme aj vlastnú menu, ktorú je možné zakúpiť za reálne peniaze. Cirkev si zo ziskov ale nenechá nič, pretože všetko poputuje na charitu. Hru si môžete už teraz stiahnuť, avšak je dostupná len v Španielčine. Ďalšie jazyky by ale mali prísť už čoskoro.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio