MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook predstavil vynovený Messenger s mnohými novinkami!
zdroj: Facebook

Facebook predstavil vynovený Messenger s mnohými novinkami!

Spoločnosť Facebook prostredníctvom svojho blogu informovala o tom, že začína distribuovať svoj nový Messenger 4, ktorý prináša veľké množstvo noviniek.

Aktualizácia sa zameriava na zjednodušenie celého prostredia, aby mali používatelia väčšiu radosť z komunikácie. Meesenger 4 má zjednodušenú navigáciu a prekopané spodné menu. Konverzácie s jednotlivými osobami a skupinové chaty sú zlúčené do jednej sekcie.

Facebook

Vpravo hore nájdeme tlačidlo fotoaparátu. Používatelia tak môžu jednoducho zdieľať svoje fotky a videá s priateľmi a rodinou. Zmenou prešli tiež záložky ľudí a objavovania, ktoré budú odteraz rovnako prehľadnejšie.

"V prieskume ohľadom súčasného Messengeru nám až 7 z 10 (71 %) ľudí povedalo, že jednoduchosť je pre nich hlavná priorita v chatovacej aplikácii."

Facebook

Zoznam zmien sa týmito vylepšeniami rozhodne nekončí. Messenger 4 prinesie možnosť prispôsobovať si konverzácie prezývkami, emoji obrázkami a farebnými témami. V rámci farebných schém bude prítomný aj tmavý mód, čo poteší najmä majiteľov smartfónov s OLED displejmi, ktorí tak môžu tmavou témou ušetriť nejaké tie percentá batérie. Tmavý mód však nebude dostupný pre celú aplikáciu, bude sa dať nastaviť iba pre jednotlivé konverzácie.

"Kým bude Messenger 4 najmä o zjednodušovaní komunikácie, stále zachovávame všetky funkcie, ktoré ľuďom pomáhajú spájať sa so svojimi blízkymi. Či už chcete zistiť anketou, ktorý film si pozrieť, rozdeliť si účat za včerajšiu večeru, zdieľať svoju momentálnu polohu, či nájsť svojich priateľov na hudobnom festivale... nezmenili sme nič, čo ľudia na Messengeri milovali."

Nová verzia aplikácie Messenger od Facebooku sa začala distribuovať včera a k používateľom na celom svete by sa mala dostávať postupne v priebehu niekoľkých týždňov.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio