MOBIL.sk MOBIL.sk

Volajtaxi: Perfektná slovenská taxi aplikácia, ktorá je iná ako všetky ostatné
zdroj: wikimedia.org

Volajtaxi: Perfektná slovenská taxi aplikácia, ktorá je iná ako všetky ostatné

UBER, Taxify, Hoppin atď. Vo svete sa rozbiehajú aplikácie, ktoré používajú pokročilý systém objednávania a odvozu zákazníkov. Lenže na našom malom Slovensku tieto aplikácie fungujú iba v niekoľkých väčších mestách a pokiaľ cestujete do menších miest, zavolať si odvoz v podobe miestnej taxi služby znamenalo pátrať po nej na internete či sa informovať u miestnych. Odteraz bude všetko inak.

V obchode Google Play sa objavila aplikácia, ktorá problémy s hľadaním taxislužby v slovenských mestách odstráni raz a navždy. Volajtaxi je malou aplikáciou, ktorá v smartfóne zaberie iba zhruba 5 megabajtov a obsahuje databázu všetkých aktívnych slovenských taxi služieb. Tie vyhľadáva prostredníctvom funkcie GPS.

Jednotlivé taxi služby sú radené podľa miest a používatelia majú možnosť svoje jazdy ohodnotiť. Takže ak sa vyskytnete kdekoľvek na Slovensku, hneď budete vidieť, ktorou taxi službou sa oplatí cestovať a ktorou nie. Priamo z prostredia aplikácie môžete kontaktovať operátora a dohodnúť si odvoz. Všetko je rýchle a prehľadné. Celkovo ide o nekoľko tisíc taxislužieb v 140 mestách na Slovensku.

Róbert Oravec / Google Play

V obchode Google Play má Volajtaxi zatiaľ iba hodnotenia s 5 hviezdičkami, je zadarmo a neobsahuje žiadne otravné reklamy. Snáď jedinou nevýhodou aplikácie je, že sa momentálne nenachádza v obchode App Store pre zariadenia s operačným systémom iOS od Apple. Je to však zrejme iba otázkou času, kým sa dočkajú aj majitelia jablčných produktov. Podľa autora aplikácie by iOS verzia mala doraziť už začiatkom budúceho roka.

Celá myšlienka okolo Volajtaxi sa nám veľmi pozdáva. Veď kým sa svetové taxi aplikácie rozbehnú aj v menších mestách, bude to trvať nejaký ten čas. Takto sa obyvatelia menších miest nemusia cítiť ignorovaní. Autor aplíkácie, Róbert Oravec, totiž svojím počinom prináša plnohodnotnú náhradu, ktorá sa svojou kvalitou radí medzi to najlepšie, čo sme v tejto kategórii za posledné obdobie videli.

Stiahnite si VOLAJTAXI pre Android!

zdroj: Google Play

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio