MOBIL.sk MOBIL.sk

Vertu Aster P: Prémiový výrobca vstáva z mŕtvych a dáva o sebe vedieť novým modelom
zdroj: Vertu Aster P / Vertu

Vertu Aster P: Prémiový výrobca vstáva z mŕtvych a dáva o sebe vedieť novým modelom

Vertu je spoločnosťou, ktorú ľudia veľmi dobre poznajú pre jej luxusné mobily. Spoločnosti sa v minulosti darilo, no pred dvomi rokmi vyhlásila bankrot. Preto všetkých veľmi prekvapila minulotýždňová informácia, že Vertu chystá predstaviť novinku.

Najprv sme nevedeli o čo presne pôjde, spoločnosť novinárom rozposlala luxusné obálky v kombinácii čiernej a zlatej farby. Po predstavení, ktoré sa odohralo v čínskom Pekingu však vieme, že ide o nový model Vertu Aster P, ktorý však bude určený špeciálne pre čínskych zákazníkov. Ale model určite stojí za pár riadkov, keďže značka Vertu bola pôvodne európskou značkou.

Farebné varianty modelu smartfónu Vertu Aster P / Vertu

Aster P je pokračovateľom staršej generácie zariadení série Aster. Aster P však má inovovaný dizajn. Na začiatok si netradične uvedieme cenu, ide totiž o veľmi zaujímavý údaj. Nový model od Vertu vás vyjde v prepočte zhruba 3650 eur. Lenže po zaplatení tejto sumy sa stanete majiteľom najlacnejšej verzie vo farebných kombináciách Black, Gentleman Blue, Caramel Brown a Twilight Orange. Pokiaľ by ste chceli niečo výnimočnejšie, smartfón Aster P série Ghotic vo farbe Jade Black či White Moon bude stáť 4430 eur v prepočte. No a pre skutočných fajnšmekrov tu je zlatá Dazzling Gold s cenovkou 12 200, ktorá bude tvoriť vrchol ponuky. A čo za svoje peniaze majitelia dostanú?

Vertu Aster P / Vertu

Smartfón vyrábaný ručne vo Veľkej Británii. Ten je osadený procesorom strednej triedy Qualcomm Snapdragon 660, ktorý je dostatočne výkonný, ale aj tak by sme v takto drahom mobile hľadali výkonnejší Snapdragon 845. 6 GB RAM dopĺňa 128 GB vnútornej pamäte. Na prednej strane sa rozprestiera veľký 5-palcový Full HD displej s relatívne hrubými rámčekmi okolo displeja. Nad ním nájdeme klasické senzory a 20-megapixelovú selfie kamerku. Zaujímavosťou je, že hlavný fotoaparát má iba 12 megapixelov.

Vertu Aster P / Vertu

Batéria s kapacitou 3300 mAh podporuje technológiu rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0 a všetka hlasová komunikácia na zariadení je chránená prostredníctvom šifrovacej technológie V Talk. Operačným systémom je v tomto prípade Android 8.1 Oreo a nie najnovší Android 9. Vertu Aster P teda rozhodne nebude pre technologických nadšencov.

Model bude prudko zameraný na ľudí, ktorí chcú vo svojich rukách držať iba luxusné materiály. Nanešťastie sa dnes v takýchto materiáloch robia aj iPhony, Samsungy či iné vlajkové lode ostatných spoločností, kde rôzne dizajnérske dielne tieto kúsky upravujú pridaním zlata, diamantov, titánu a podobne. Vo výsledku sú tieto smartfóny zhruba rovnako drahé, rovnako luxusné, ale technologicky vybavenejšie. Uvidíme, čo na nový smartfón od Vertu povedia samotní čínski zákazníci. Kúpili by ste si niečo takéto?

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio