MOBIL.sk MOBIL.sk

Ďalšia čínska spoločnosť bola prichytená pri podvádzaní v testoch
zdroj: oppo.com

Ďalšia čínska spoločnosť bola prichytená pri podvádzaní v testoch

Oppo Find X údajne nafukoval svoj výkon až o 41%!

Začiatkom septembra sa na povrch predral menší „škandál“ ohľadom podvádzania v benchmarkových testoch. Nástroj na testovanie 3DMark obvinil z podvodu spoločnosť Huawei a odstránil zo svojich zoznamov hneď niekoľko ich smartfónov. Procesory sa počas testovania správali inak ako pri reálnom používaní a dosahovali tak lepšie výsledky.

Podobný problém má teraz aj ďalšia čínska spoločnosť – Oppo. Ich smartfón Oppo Find X údajne nafukoval svoj výkon, aby v testoch skončil lepšie ako konkurencia. Zistili to tak, že na mobile spustili oficiálnu verziu testu 3DMark a následne súkromnú. Rozdiel medzi dvomi verziami bol údajne až 41%. Zdá sa, že okrem Find X bol podobne ovplyvnený aj mobil strednej triedy Oppo F7.

zdroj: oppo.com

Spoločnosť Oppo priznala, že pri detekcií aplikácií ako hry alebo 3D benchmarky systém povolí viac výkonu, aby umožnil čo „najhladšiu skúsenosť.“ Pokiaľ ale ide o neznáme aplikácie, smartfón používa optimalizáciu pre ideálny pomer výkon - výdrž. To je dôvod nižšieho skóre v prípade neoficiálnej verzie 3DMark, ktorú systém nepoznal. 

Napriek tomu, že Oppo sa svoju stratégiu pokúsil vysvetliť a fanúšikom to možno bude stačiť, stále je to proti pravidlám nástroju 3DMark. Aj preto budú zatiaľ ich telefóny v zozname benchmark testov neverejné. Minimálne do tej doby, kým Oppo tento „podvodný“ softvér neodstráni.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio