MOBIL.sk MOBIL.sk

Bill Gates s manželkou iniciovali vývoj novej generácie kondómu, ktorý má superschopnosť!
zdroj: maxpixel.net, wikimedia.org

Bill Gates s manželkou iniciovali vývoj novej generácie kondómu, ktorý má superschopnosť!

Od čias, kedy boli vymyslené kondómy, sa toho veľa v tejto oblasti nezmenilo. Prvá zmienka o nich sa objavila už v 15. storočí, ale extrémne populárne sa stali najmä po prepuknutí pandémie choroby AIDS, ktorú spôsobuje HIV vírus. Časom sa síce pridávali farby, vône a príchute, ale základ ostával rovnaký.

O to viac poteší informácia, že vedcom sa podarilo vytvoriť úplne novú generáciu kondómu s jednou superschopnosťou, ktorú súčasná generácia kondómov nemá. Vývoj novej ochrany proti pohlavným chorobám navyše podnietil niekto, od koho by ste to vôbec nečakali, zakladateľ spoločnosti Microsoft so svojou manželkou.

Presne tak. BIll Gates, to nie je len operačný systém Windows. Manželia sa už dlhé roky venujú filantropii a pomoci ľudstvu všeobecne, tak v rámci svojej nadácia Bill & Melinda Gates Foundation vyhlásili súťaž, na ktorú vypísali odmenu 100 000 amerických dolárov.

Zadanie bolo jednoduché, vymyslieť novú generáciu kondómov, ktorá by urobila ich používanie príjemnejším hlavne pre mužov. A zdá sa, že presne toto sa výhercovi podarilo. Ten vynašiel samozvlhčujúci kondóm, ktorý po kontakte s vodou začne sám lubrikovať bez použitia prídavných lubrikantov.

Až 73 % respondentov pri teste preferovalo práve novú generáciu pre tou staršou

Navyše je nový typ kondómu vytvorený z hydrofilných polymérov a vyrdží až tisíc ťahov, čo je podľa vedcov zhruba 16 minút sexu. Autori vynálezu hovoria, že manipulácia so suchým kondómom je trochu slizká, ale keď ho aktivujete malým množstvom vody, všetko sa naraz zlepší a jeho povrch je jemný a hladký.

Produkt bol zatiaľ testovaný na 33 ľuďoch, ktorí dostali aj rôzne iné typy kondómov. Po testovaní sa mali vyjadriť, ktorý z nich im vyhovoval najviac. Až 73 % preferovalo práve nový samozvlhčujúci kondóm. Je tak pravdepodobné, že v budúcnosti tento typ kondómov nahradí súčasnú generáciu a obidve pohlavia si tak budú môcť bezpečný pohlavný styk.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio