MOBIL.sk MOBIL.sk

Šéf spoločnosti Huawei potvrdil to, o čom sa už dlhšiu dobu hovorí
zdroj: Pixnio.com

Šéf spoločnosti Huawei potvrdil to, o čom sa už dlhšiu dobu hovorí

Spoločnosť Huawei patrí k najväčším výrobcom mobilov na svete. Zbavila sa nelichotivého prívlastku "čínsky výrobca" a začal prinášať kvalitné zariadenia s vlastnou tvárou a pokročilými funkciami. Jeho model P20 Pro je najlepšie fotiacim smartfónom vôbec a tento titul si drží už zhruba pol roka.

Najnovšími vlajkovými loďami sú modely radu Mate 20, od ktorých sa očakáva, že posunú latku v mobilnej fotografii ešte vyššie. Lenže aj spoločnosť Huawei myslí na budúcnosť a zaujíma ju najmä sféra skladacích smartfónov. Tie by mohli znamenať prielom vo svete smartfónov a zmeniť toto odvetie tak, ako sa to kedysi podarilo prvému iPhonu.

huawei mate 20.jpg
Huawei Mate 20 a jeho tri optiky hlavného fotoaparátu. Huawei sa nimi dostal do vedenia v oblasti mobilnej fotografie / Huawei

Informácie o tom, že výrobcovia na týchto zariadeniach pracujú sa na nás valia z každej strany. V podstate každý väčší výrobca už bol pri takomto vývoji nepriamo pristihnutý. Dokazujú to skice, patenty a podobne. Lenže oficiálne sme sa o skladacom mobile dopočuli iba z úst predstaviteľov Samsungu. Teraz sa všetko mení. Aj Huawei totiž priznáva vývoj skladacieho mobilu.

Pri stretnutí s novinármi na predstavení čerstvých zástupcov radu Mate 20 to potvrdili hneď dvaja ľudia. Predseda predstavenstva Ken Hu a samotný šéf spoločnosti Huawei, Richard Yu. Ten oznámil, že spoločnosť pracuje na skladacom smartfóne, ktorý by však už mal podporovať aj siete 5G. Smartfón by mal byť predstavený v roku 2019.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio