MOBIL.sk MOBIL.sk

Namiesto kompilácií mačiek erotické videá: Počas výpadku YouTube mal Pornhub príval návštevníkov
zdroj: YouTube, Pornhub

Namiesto kompilácií mačiek erotické videá: Počas výpadku YouTube mal Pornhub príval návštevníkov

Zdá sa, že mnoho sledovateľov si za YouTube našlo rýchlo náhradu v podobe videí pre dospelých.

Vo štvrtok večer zaznamenala najväčšia internetová databáza videí YouTube masový výpadok. Už v poobedných hodinách miestneho času začali užívatelia z USA hlásiť problémy s pripojením. Stránka sa načítala pomaly a videá nebolo možné prehrať. Internet sa šiel z celého problému doslova zblázniť, ľudia začali vo veľkom písať na sociálne siete #YoutubeIsDown a prechádzali na konkurenčné video stránky, ktoré v tom čase zaznamenali väčšiu návštevnosť.

Trochu prekvapivo, jedna z týchto stránok bol aj Pornhub, najväčšia služba s videami pre dospelých. Počas utorkovej noci, keď si ľudia nemohli pozrieť svojich obľúbených YouTuberov ani kompilácie nešikovných mačiek, zaznamenal Pornhub obrovský príval používateľov. Tí sa tak očividne rozhodli odreagovať trochu inak. 

Zvýšenie návštevnosti počas pádu YouTube | zdroj: Pornhub

Okolo 9 hodiny miestneho času bolo na Pornhube o 12 percent viac sledujúcich ako zvyčajne. O hodinu neskôr bolo toto číslo väčšie o 21 percent. Akonáhle sa YouTube opäť vrátil medzi „živých“, návštevnosť webu sa vrátila do normálu. 

Pornhub venoval tejto zaujímavej súvislosti samostatný článok. Podľa nich ide o „viditeľný nárast miliónov sledujúcich navyše počas nočných hodín.“ Na druhej strane, nemôžeme s istotou tvrdiť, že za zvýšenie sledovanie videí pre dospelých môže pád YouTube. Potvrdzuje to ale aj nárast vyhľadávaného slova "YouTube" v Pornhube. Keď už táto stránka nefungovala, pomerne dosť užívateľov sa ju pokúšalo nájsť medzi videami pre dospelých. Zaujímavá logika...

Nárast vyhľadávaných slov počas pádu YouTube | zdroj: Pornhub

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio