MOBIL.sk MOBIL.sk

10GB RAM, vysúvacia kamera a podpora 5G: Xiaomi Mi Mix 3 príde už budúci týždeň
zdroj: slashleaks.com

10GB RAM, vysúvacia kamera a podpora 5G: Xiaomi Mi Mix 3 príde už budúci týždeň

Čínska spoločnosť Xiaomi pre nás chystá predstavenie niečoho veľkého. Mobilu, ktorý bude niesť prvenstvo v hneď niekoľkých kľúčových oblastiach. Už 25. októbra, teda vo štvrtok, by sme sa mali dočkať novinky Mi Mix 3, o ktorej nám teraz Xiaomi prezradilo niečo viac.

Už v minulosti sme sa dozvedeli dátum predstavenia a tiež to, ako bude smartfón vyzerať. Dočkáme sa čistého dizajnu s veľkou obrazovkou a len naozaj tenkými rámikmi bez rušivého horného výrezu. Predný fotoaparát bude skrytý v mobile a v prípade potreby sa bude dať vysunúť. Mechanizmus bude podobný tomu v mobile Oppo Find X. 

Teraz sa k nám ale dostali ďalšie kľúčové informácie. Na oficiálnej Facebookovej stránke Xiaomi pre Španielsko pribudol príspevok, v ktorom je napísané, že pôjde o jeden z prvých smartfónov na svete, ktoré budú podporovať 5G siete. Aj keď na svete už nájdeme smartfón, ktorý 5G podporuje (Moto Z3), v skutočnosti si vyžaduje príslušenstvo v podobe 5G Moto Mod, ktoré bude k dispozícií od budúceho roka. To znamená, že Mi Mix 3 by mohol byť prakticky prvý 5G mobil na svete.

zdroj: Xiaomi

Cez anglickú Xiaomi Facebook stránku nám zas spoločnosť potvrdila, že pôjde o prvý smartfón vybavený 10GB pamäťou RAM. To je už naozaj slušné číslo. Treba ale podotknúť, že tento model údajne bude dostupný len pre niektoré trhy, takže nevieme, či sa dostane aj k nám. Modely s 6GB a 8GB RAMkou sa budú predávať celosvetovo. 

zdroj: Xiaomi

Zostáva nám teda už len počkať na budúci štvrtok, kedy nám v Pekingu Xiaomi predstaví Mi Mix 3. Spočiatku bude zrejme dostupný len pre čínsky trh a po niekoľkých týždňoch sa začne predávať celosvetovo. Máme sa na čo tešiť!

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio