MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei Mate 20 RS Porsche Design: Takto vyzerá prehnane luxusný mobil za 2000 eur!
zdroj: Huawei

Huawei Mate 20 RS Porsche Design: Takto vyzerá prehnane luxusný mobil za 2000 eur!

Huawei od roku 2016 spolupracuje so značkou Porsche Design. Pravidelne nám predstavuje luxusné smartfóny v štýle Porsche a inak tomu nie je ani tento rok. Predstavujeme vám prehnane luxusný Huawei Mate 20 RS Porsche Design.

Už na prvý pohľad vidno, že aj keď ide o odlišný smartfón, drží sa konceptu série Mate 20. Spredu je takmer identický s Mate 20 Pro, to znamená rovnaký AMOLED displej s výrezom v hornej časti obrazovky. Zozadu už ale smartfón, ako je zvykom, nesie určité prvky smartfónov Porsche Design. 

V prvom rade tu nenájdeme sklenený panel, ale o niečo prémiovejšiu kožu a pruh skla cez stred zariadenia. V tomto skle sa nachádza logo Huawei aj Porsche Design a nájdeme tu aj trojicu kamier rovnakých ako v Mate 20 Pro. Mobil prichádza v dvoch farebných verziách – Čiernej a Červenej. 

zdroj: Huawei

Tak ako dizajn prednej strany, aj vnútro má novinka rovnaké, ako jeho súrodenec Mate 20 Pro. Rozdiel je len v dvoch prevedeniach, v ktorých sa bude predávať. Na výber máte z 256GB vnútorného úložiska a 8GB pamäte RAM. Drahšia verzia je vybavená rovnakou RAMkou, ale až 512GB priestorom pre všetky vaše súbory.

Keďže smartfón prichádza v rámci spolupráce s Porsche Design, je jasné, že musíme očakávať poriadne vysokú cenovku. Huawei Mate 20 RS Porsche Design sa bude predávať za 1 695 eur v prípade 256GB verzie a 2 095 eur za 512GB model. Mobil sa tak zaradí medzi kúsky, ktoré sú naozaj prémiové a určené len pre úzku skupinu zákazníkov. Ak by ste si ho náhodou chceli zakúpiť, dostupný bude od 16. novembra.

zdroj: Huawei
zdroj: Huawei

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio