MOBIL.sk MOBIL.sk

Ďalší náznak toho, že Apple chystá skladací iPhone: Tentoraz si dal patentovať ohybný displej
zdroj: Samsung, 9to5mac.com

Ďalší náznak toho, že Apple chystá skladací iPhone: Tentoraz si dal patentovať ohybný displej

iPhone by sa mal otvárať podobne ako kniha a bude sa dať používať v oboch polohách.

O skladacích mobiloch sa v poslednom čase hovorí stále častejšie a častejšie. Podľa únikov to vyzerá tak, že azda každá veľká technologická spoločnosť sa s touto myšlienkou pohráva a pripravuje si technológiu na vytvorenie prelomového dizajnu smartfónov. Inak na tom nie je ani spoločnosť Apple, ktorá včera dostala patent na novú technológiu, ktorá vyzerá ako skladací mobil.

Apple pracuje s možnosťami ohybných a skladacích displejov už niekoľko rokov. iPhone X, aj novšie iPhony XS a XS Max používajú ohybný displej po krajoch zariadenia, ktorý síce nie je na prvý pohľad viditeľný, ale umožňuje použitie obrazovky takmer po celom tele. Hovorí sa ale, že spoločnosť pracuje aj na ohybnom displeji, ktorý by vyklápaním dokázal zmeniť mobil vo veľkosti iPhonu na niečo podobné iPadu mini. 

zdroj: patentlyapple.com

Práve čerstvo patentovaná technológia tieto fámy potvrdzuje. Opisuje totiž displej, ktorý by sa otváral a zatváral podobne ako kniha. Používať by sa dal v oboch polohách, to znamená aj vo veľkosti mobilu, aj malého tabletu. Mnoho Android skladacích mobilov, ktoré sme doteraz videli (či už ako koncepty alebo úniky zo spoločností) využívali dva rozdielne displeje. Apple sa ale zrejme snaží ísť inou cestou a priniesť zariadenie s jediným ohybným displejom

„Otázka znie kedy, nie či Apple vytvorí skladací iPhone,“ napísal Ben Lovejoy, redaktor 9to5mac. Podľa rôznych zdrojov to ale vyzerá tak, že v najbližšej budúcnosti sa ho nedočkáme. Najskoršie predpovede hovorili o roku 2020, tie menej odvážne ešte neskôr. Možno bude záležať aj na úspechu konkurenčných Android telefónov, ktoré by mohli prísť o niečo skôr. Tak napríklad, Samsung by nám svoj skladací mobil mohol predstaviť už v novembri na svojej vývojárskej konferencií, aj keď nie je jasné, kedy pôjde do predaja.

zdroj: 9to5mac.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio