MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto sú Huawei Watch GT: Kombinácia elegantného dizajnu, športových funkcií a dvojtýždňovej výdrže
zdroj: Huawei

Toto sú Huawei Watch GT: Kombinácia elegantného dizajnu, športových funkcií a dvojtýždňovej výdrže

Huawei nebol na poli inteligentných hodiniek doteraz tak aktívny ako jeho konkurenti. Včera nám ale spolu s novými smartfónmi rady Mate 20 predstavil aj celkom nové smartwatch. Nesú meno Huawei Watch GT a Číňania sa rozhodne nemajú za čo hanbiť.

V prvom rade je dôležité povedať, že Huawei sa rozhodol použiť vlastný operačný systém. Upadajúci Wear OS teda odsunuli na bok a Huawei Watch GT prichádzajú s „LightOS“, ktorý je používaný aj vo fitness zariadeniach od tejto spoločnosti. Vďaka tomu majú hodinky niekoľko nových alebo zmenených funkcií, avšak to najdôležitejšie je, že sa to odzrkadlilo na ich výdrži. 

zdroj: Huawei

Dva týždne na jedno nabitie

Podľa výrobcu sa môžeme tešiť na dva týždne pri bežnom používaní, čo je na hodinky naozaj úctyhodné číslo. Huawei Watch GT totiž využívajú unikátny algoritmus na šetrenie batérie. Ten inteligentne prepína medzi výkonom a efektivitou podľa toho, ako hodinky využívate. Hodinky sú teda kombináciou výkonu a tiež úspory energie.

Dizajnovo sa Huawei Watch GT podobajú na klasické hodinky a kladú dôraz na eleganciu. Používajú 1,39 palcový AMOLED displej v kruhovom tvare a pri ich tvorbe použili materiály ako oceľ či keramika. Na ruke by sa mali nosiť pohodlne, keďže ich hmotnosť je 46 gramov a sú vodotesné.

zdroj: Huawei

Športové funkcie

Aj napriek elegantnému dizajnu a vzhľadu bežných hodiniek kladie Huawei dôraz aj na fitness funkcie. Podporujú teda meranie najrôznejších fitness aktivít, pričom pri ich vývoji spolupracovali s profesionálnymi športovými organizáciami. Vybrať si budete môcť z bežania, lezenia, bicyklovania, plávania či cvičenia. Samozrejmosťou je GPS senzor a tiež merač srdcovej frekvencie, ktorý by mal byť veľmi presný vďaka technológií Truseen 3.0. 

Inteligentné hodinky prichádzajú v dvoch prevedeniach. Huawei Watch GT Sport budú stáť 199 eur a Watch GT Classic 249 eur. Zatiaľ nám ale neprezradili, kde všade budú hodinky dostupné, predávať sa ale začnú ešte tento rok.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio