MOBIL.sk MOBIL.sk

Ako zistiť, či bol do vášho facebookového účtu dostali hackeri? Takto!
zdroj: MOBIL.sk

Ako zistiť, či bol do vášho facebookového účtu dostali hackeri? Takto!

Len nedávno prebehlo médiami, že niekoľko desiatok miliónov facebookových účtov prelomili hackeri, ktorí sa dostali k osobným informáciám používateľov. Vyšetrovanie stále trvá, otázkou však je, či ste medzi nimi boli aj vy. Dobrou správou je, že sa to dá zistiť.

Pôvodne bolo oznámené, že hackeri sa dostali až k 50 miliónom účtov na sociálne sieti Facebook. Využili na to funkciu "Pozrieť ako...", ktorou si používatelia môžu svoj profil pozrieť ako bežný návštevník.

Facebook však po pár dňoch upresnil, že napadnutých bolo "iba" 29 miliónov účtov. Ani po takmer dvoch týždňoch neskôr nie je vyšetrovanie na konci a teda si nikto nie je na 100 % istý, či sa únik informácií týka aj jeho. Facebook však prišiel s nástrojom, ktorý vám napovie ako je na tom práve váš profil.

Postačí si otvoriť prehliadač, na ktorom ste do Facebooku prihlásení a kliknúť na tento odkaz. Po kliknutí budete presmerovaní do centra pomoci Facebooku a pokiaľ je všetko v poriadku, objaví sa vám táto hláška.

Facebook

Pokiaľ sa vám zobrazí niečo iné, môže to znamenať, že hackerský útok zasiahol aj váš profil. Na fakte, že informácie o vás sú v rukách iných ľudí sa už toho veľa zmeniť nedá. Facebook však vyšetruje a urobil niekoľko opatrení, aby boli škody čo najmenšie. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Dobrou správou je, že sa únik informácií týka podstatne menšieho počtu používateľov, než sa pôvodne predpokladalo. Prvé odhady totiž hovorili až o 90 miliónoch ľudí. Výsledné číslo 29 miliónov je tak omnoho menšie. Ide o ďalšiu ranu pre sociálnu sieť Facebook, na ktorú sa tento rok sype jedna pohroma za druhou. Všetko sa to začalo škandálom so spoločnosťou Cambridge Analytica, ktorá tajne zhromažďovala informácie o používateľoch prostredníctvom aplikácie na Facebooku a použila ich pri predvolebných kampaniach po celom svete.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio