MOBIL.sk MOBIL.sk

Výrobca luxusných mobilov Vertu nie je mŕtvy! Dáva o sebe vedieť pozvánkou
zdroj: ithome.com

Výrobca luxusných mobilov Vertu nie je mŕtvy! Dáva o sebe vedieť pozvánkou

V čase, keď bola Nokia na vrchole, vlastnila ejšte jednu mobilnú značku. Bola ňou luxusná divízia menom Vertu, ktorá vyrábala drahé telefóny za nekresťanské peniaze. Neskôr však značka vyhlásila bankrot. Zdá sa však, že s mobilmi Vertu sa ešte stretneme.

Vertu bol britský výrobca, ktorý produkoval ručne vyrábané mobily odeté v koži, titáne a zlate. Boli osadené rubínmi, zafírmi ainými drahými kameňmi, no vo svojom vnútri ukrývali klasické telefóny od Nokie. To, za čo tu ľudia platili, nebola technológia, ale materiály, dizajn a služby.

ithome.com

Mobily Vertu sa predávali v sériách a ich hodnota sa neraz vyšplhala na desiatky tisíc dolárov. Išlo teda o produkty pre skupinku vyvolených, ktorí si potrpeli na to najlepšie a zároveň chceli mobil aj ako luxusný mobilný doplnok. Po klasických mobilných telefónoch a mobiloch s operačným systémom Symbian sa spoločnosť rozhodla vyrábať aj smartfóny s operačným systémom Android (2013), lenže to už výrobca klesal ku dnu podobne ako jeho materská spoločnosť Nokia.

ithome.com

Po tom, čo fínsky výrobca predal svoju divíziu na výrobu mobilných telefónov spoločnosti Microsoft (2014), začala osamotená značka Vertu strácať dych. Bez Nokie predaj luxusných mobilov akosi nešiel a výrobca Vertu tak v krátkom čase vystriedal niekoľko majiteľov. Posledným majiteľom bola čínska firma TCL, ktorá momentálne vyrába smartfóny Blackberry. Následne bolo v roku 2017 oznámené, že značka Vertu vyhlasuje bankrot.

ithome.com

Lenže včera čínske médiá obdržali pozvánku v luxusnom čierno-zlatom prevedení s legendárnym písmenom V. Pozvánka sa týka akcie s názvom "Live or Die" (žiť alebo zomrieť), ktorá sa bude konať 17. októbra v čínskom Pekingu. Na pozvánke stojí "Handmade in England" (ručne vyrobené v Anglicku), takže sa pravdepodobne dočkáme nového mobilného kúsku od Vertu s typickým okázalým dizajnom a luxusnými materiálmi. Sme zvedaví, čo si značka Vertu po tak dlhom čase pre nás pripravila.

Nakoľko je majiteľom spoločnosť TCL, mohli by sme sa dočkať smartfónu, ktorý by bol výbavou zhodný s pracovným Blackberry KEY2, ale vyrobený z luxusných materiálov. Spoločnosť však môže prekvapiť a uviesť úplne inú novinku.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio