MOBIL.sk MOBIL.sk

Legendárny prehrávač Winamp sa vráti v roku 2019 aj ako mobilná appka!
zdroj: MOBIL.sk

Legendárny prehrávač Winamp sa vráti v roku 2019 aj ako mobilná appka!

Poniektorí z vás si zrejme pamätajú legendárny prehrávač hudobných súborov menom Winamp s jeho rovnako legendárnou hláškou “It really whips the llama’s ass”. Zdá sa, že čoskoro sa ho dočkáme opäť.

Pre tých, ktorí sú mladší, len pripomenieme, že Winamp bol populárny prehrávač digitálnej hudby na počítačoch koncom 90-tych rokov a začiatkom roka 2000. Potom však neudržal krok s konkurenciou a po príchode iTunes pomaly umrel. Konkurenčné prehrávače ho tak úplne nahradili.

Winamp.com

Najnovšie správy však hovoria jasnou rečou. Winamp opäť ožije. Podľa servera TechCrunch sa tak má stať už v budúcom roku. Najlepšie na tom je, že sa nevráti iba v podobe desktopovej aplikácie, ktorá má byť kompletne prerobená, ale príde aj vo forme mobilných aplikácií pre smartfóny.

"Dnes vidím, ako ľudia musia prepínať z jednej aplikácie na druhú... toto pre mňa nie je konečný používateľský zážitok," hovorí šéf spoločnosti Radionomy (vlastník Winampu).

Najlepšie na tom bude, že Winamp bude schopný združovať všetku vašu hudbu. Nájdete v ňom svoje hudobné súbory, podcasty či streamovacie služby. To všetko v jednej aplikácii.

Pamätáte si ešte na legendárnu zvučku?

zdroj: Dwight Schrute / YouTube

"V budúcom roku príde úplne nová verzia s dedičstvom pôvodného Winampu, ale s oveľa väčšími možnosťami pre posluch hudby. Budete môcť počúvať vaše MP3 súbory doma, ale tiež hudbu z cloudu, podcasty, streamovať internetové rádiá a vytvárať si z toho celého playlisty. Ľudia chcú jeden ucelený zážitok a myslím si, že Winamp jr dokonalý prehrávač, aby toto všetko ľuďom priniesol. Chceme, aby mali ľudia nainštalovaný na každom jednom zariadení," povedal Alexandre Saboundjian, šéf spoločnosti Radionomy - materskej firmy Winampu.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio