MOBIL.sk MOBIL.sk

Galaxy Note 9 vs iPhone XS Max: Pozrite sa na zrejme najpresnejší test batérie s jasným víťazom
zdroj: youtube.com / PhoneBuff

Galaxy Note 9 vs iPhone XS Max: Pozrite sa na zrejme najpresnejší test batérie s jasným víťazom

Čísla nepustia a rozdiel v baterke viac než 800mAh je výrazný aj pri reálnom používaní.

Na internete nájdeme množstvo reálnych testov, ktoré porovnávajú výdrž batérie tých najznámejších smartfónov. Teraz sa však na YouTubovom kanáli PhoneBuff objavil zrejme najpresnejší test, ktorý porovnáva výdrž batérie medzi dvoma veľkými konkurentmi iPhonom XS Max a Galaxy Note 9. Najpresnejší preto, že autori využívali reálne aplikácie a simulovali reálne používanie oboch mobilov a navyše, všetko sa realizovalo pomocou špeciálneho robota, vďaka ktorému by malo byť používanie oboch smartfónov identické. 

Z hľadiska špecifikácií je favorit celého testu pomerne jasný. Samsung Galaxy Note 9 má väčšiu batériu (4 000 mAh oproti 3 174 mAh), menší displej (6,4 palcov oproti 6,5 palcom) a tiež nižšie rozlíšenie (2220 x 1080 oproti 2688 x 1242). V prospech iPhonu XS Max hrá asi len modernejší procesor A12 Bionic, ktorý využíva 7nm technológiu. 

zdroj: youtube.com / PhoneBuff

Výsledky testu sú ale aj tak pomerne prekvapivé. Ako prvé bolo simulované telefonovanie a následne posielanie SMS správ. Nasledovalo hodinové čítanie e-mailov, používanie prehliadača Google Chrome, prezeranie Instagramu, sledovanie videí na YouTube, hranie hry a na záver používanie GPS na Google Maps.

Aj napriek tomu, že Apple nám pri predstavovaní iPhonu XS Max sľuboval výrazne vyššiu výdrž batérie oproti predchádzajúcej generácií, oproti svojmu veľkému konkurentovi nemal šancu. V čase, keď sa iPhone vybil, mal Note 9 ešte stále 37 percent batérie, čo je až prekvapivo veľký rozdiel. Ak je pre vás teda dôležitá naozaj dlhá výdrž batérie, najnovšia vlajková loď od Samsungu bude pre vás zrejme lepšou voľbou.

zdroj: youtu.be

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio