Mobil.sk Mobil.sk

Je toto koniec horných výrezov? Oppo R19 má na prvých obrázkoch prednú kameru priamo v displeji
zdroj: weibo.com | Ice Universe

Je toto koniec horných výrezov? Oppo R19 má na prvých obrázkoch prednú kameru priamo v displeji

Spoločnosť Oppo sa rozhodne nebojí experimentovať. Po smartfóne s vysúvacou kamerou tu máme prednú kameru zasadenú priamo do displeja.

Jedným z najvýraznejších dizajnových trendov smartfónov je za posledný rok určite snaha o minimalizovanie okrajov okolo displeja. Výrobcovia sa snažia priniesť čo najväčší displej a priblížiť sa tak k „bezrámikovému“ dizajnu. Najväčší problém ale robí predná kamera, ktorú mnohé spoločnosti umiestňujú do horného výrezu. 

To sa ale nie všetkým zákazníkom páči, a preto niektoré značky začali experimentovať aj s vysúvacou kamerou. Typickým príkladom je napríklad Oppo Find X alebo Vivo Nex. Zdá sa ale, že existuje ešte jedna cesta, ktorou sa čínska spoločnosť Oppo rozhodla pustiť – predná kamera zabudovaná priamo v displeji. 

weibo.com | Ice Universe

Na sociálnej sieti Weibo sa objavil render zachytávajúci ich budúcoročnú vlajkovú loď. V hornej časti sa namiesto výrezu nachádza len malá čierna gulička s prednou kamerou, ktorá vyzerá určite o niečo estetickejšie ako veľký výrez. Okrem prednej kamery vidíme na obrázku aj snímač odtlačkov v displeji.

Oppo je sesterská spoločnosť OnePlus, ktorý je v našich končinách o niečo známejší. Ich vlajkové lode majú často podobný dizajn, preto sa môžeme domnievať, že ak je render pravdivý, s podobným výrezom príde aj OnePlus 7. Podľa dátumu zobrazenom na obrázku by sme sa smartfónu Oppo R19 mali dočkať už v marci 2019. Ak je táto informácie pravdivá, už budúci rok sa možno dočkáme revolúcie v smartfónoch, ktorá vytlačí trend horných výrezov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Fun rádio