MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy Phoenix: Ten, čo sa postaví farebnému iPhonu XR
zdroj: 嗨-Mr强 / Weibo

Samsung Galaxy Phoenix: Ten, čo sa postaví farebnému iPhonu XR

Spoločnosti Apple a Samsung už roky polarizujú používateľov mobilov. Ide o dve najväčších mobilných výrobcov, ku ktorým v posledných rokoch do tohto vlaku naskočil aj čínsky výrobca Huawei.

Už od čias prvých iPhonov a smartfónov radu Galaxy S sa spoločnosti Apple a Samsung preťahujú o zákazníkov. Spočiatku bol tento boj sprevádzaný súdnymi procesmi, kde sa výrobcovia snažili toho druhého diskvalifikovať súdnou cestou, za porušovanie patentov. V minulosti mala na vrch spoločnosť Apple, pretože Samsung preberal nápady od Applu nápady častejšie.

嗨-Mr强 / Weibo

Lenže dnes je to už kopírovanie funkcií obojsmernou záležitosťou a v čase, keď sa nasýtenosť trhu smartfónmi pohybuje vo veľmi vysokých číslach, je tento boj o to viac dôležitý. Každý zákazník je totiž dobrý a obom gigantom na krk dýcha nebojácny výrobca Huawei, ktorý najmä v poslednom roku ukazuje, že je tu miesto aj pre tretieho lídra, ktorý sa vie na veci pozerať odlišne a inovatívne.

Apple v septembri popri nových iPhonoch XS a XS Max predstavil aj tretí model. Ten má zaujať najmä ľudí, ktorí odmietajú za iPhone platiť ceny nad 1000 eur. Apple teda prišiel s farebným modelom iPhone XR, ktorý ponúka takmer všetko, čo jeho prémioví bratia, ale s cenou (tesne) pod 1000 eur.

嗨-Mr强 / Weibo

V priebehu víkendu sa na internet dostali obrázky modelu od Samsungu, ktorý by mal byť odpoveďou na lacnejší iPhone a mal by presvedčiť všetkých, že práve smartfóny od Samsungu sú tou správnou voľbou. Reč je modeli Samsung Galaxy Phonex, ktorý by mal vo finále niesť označenie Samsung Galaxy A6s. Známe sú aj niektoré jeho špecifikácie.

Galaxy A6s by mal prísť so 6 - palcovým IPS LCD displejom s rozlíšením 2160 x 1080 pixelov. Na prednej strane bude mať 5 - megapixelovú selfie kamerku, pričom hlavný duálny fotoaparát by mal mať rozlíšenie 12 + 12 megapixelov s veľmi rýchlym zaostrovaním PDAF a možnosťou natáčať videá o rozlíšení 2160p pri 30 snímkach za sekundu. Podpora dualSIM a pamäťových kariet microSD, Bluetooth 5.0 a profil A2DP pre bezdrôtové počúvanie hudby by mali byť len čerešničkou na torte. Vo vnútri nájdeme 6 GB RAM a 128 GB úložisko.

嗨-Mr强 / Weibo

Čo by to však bolo za konkurenta iPhonu XR, ktoby nepriniesol žiarivé farby. Samsung Galaxy A6s by mal prísť v modrej, bielej, čiernej a ružovej, no posledné fotografie ukazujú aj fialovú a červenú farebnú kombináciu. Farby majú byť navyše gradientné, to znamená, že v rámci jedného zariadenia bude na smartfóne viacero farebných odtieňov. Model by mal byť predstavený koncom roka tak, aby ešte stihol vianočnú nákupnú sezónu. Fotografie sa objavili na čínskej sociálnej sieti Weibo.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio