MOBIL.sk MOBIL.sk

iOS 12 je veľkým hitom! Prešla naň už polovica všetkých používateľov
zdroj: Apple

iOS 12 je veľkým hitom! Prešla naň už polovica všetkých používateľov

Spoločnosť Apple predstavila akutalizáciu svojho operačného systému už v lete, no oficiálne sa na zariadenia až 17. septembra tohot roka. Odvtedy ubehli asi tri týždne a iOS 12 už okupuje 50 % zariadení.

Iba 24 dní po uvedení najnovšej aktualizácie operačného systému iOS sa ukazuje, že rozhodnutie spoločnosti Apple priniesť vyladený systém, ktorý bude dbať najmä na rýchlosť (starších) zariadení, sa ukázalo ako správne. Ľudia totiž húfne prechádzajú a aktualizujú.

Skvelou správou je, že zatiaľ sa neobjavila žiadna fatálna chyba v kóde, ktorá by zariadenia nejako poškodzovala alebo by spôsobovala používateľom nepríjemnosti. Len pre porovnanie, v minulom roku vyšiel iOS 11 v deň 19. septembra a 48 % používateľov si získal až 6. novembra, 48 dní po uvoľnení aktualizácie. Apple na svojej stránke v súvislosti s novým systémom tiež uvádza , že 39 % používateľov stále používa iOS 11 a zhruba 11 % vlastní zariadenie s nejakou staršou verziou iOS.

Operačný systém iOS 12 priniesol pre zariadenia s nahryznutým jablkom v logu hneď niekoľko zásadných vylepšení. Memoji postavičky, sledovanie času stráveného na zariadení a obmedzenia s ním spojené či novinky v oblasti notifikácií. Najväčšou zmenou však bolo jednoznačne zrýhlenie starších zariadení, ktoré používatelia privítali asi s najväčším nadšením.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio