MOBIL.sk MOBIL.sk

Dark Web: 15 šokujúcich faktov o odvrátenej strane webu, kde sa predáva všetko od ľudí až po zbrane
zdroj: maxpixel.net, pixabay.com

Dark Web: 15 šokujúcich faktov o odvrátenej strane webu, kde sa predáva všetko od ľudí až po zbrane

Temný web, alebo po anglicky Dark web, je miesto, ktoré bežným prehliadačom nenájdete. Zároveň je veľmi ťažké vystopovať jeho skúsených používateľov. Aj preto sa stal priestorom, kde sa stretávajú rôzne kriminálne živly a realizujú nelegálne obchody. Len minulý týždeň sa tam napríklad začali predávať užívateľské dáta z hackerského útoku na Facebook. Dnes vám prinášame 15 faktov, ktoré ste o odvrátenej strane webu zrejme nevedeli.

1. Temný web je obrovské miesto plné kriminality. Cez webstránky patriace pod Temný web prejde denne minimálne 400 tisíc eur.

2. V roku 2001 mal údajne Dark web 7 500 gigabajtov. Len za dva roky vzrástlo toto číslo na 91 miliónov gigabajtov. 

3. Pri nákupoch na Temnom webe sa nedajú používať klasické meny. Nákupy prebiehajú formou kryptomien, ktoré sú prakticky nevystopovateľné

zdroj: pxhere.com

4. Teroristická organizácia Islamský štát ho už roky používa na šírenie propagandy, získavanie finančných prostriedkov a tiež nábor nových stúpencov.

5. Okrem drog, zbraní a ďalších ilegálnych vecí tu nájdete napríklad aj knihy. Jeden zo zakladateľov čierneho trhu s drogami Silk Road, tu spustil bazár kníh. Aj keď treba povedať, že väčšinou ide o konšpiračné a zakázané knihy.

6. Na Dark webe sa často predávajú ukradnuté kreditné karty. Piráti ich tu nakupujú, kupujú si cez ne darčekové karty a následne ich opäť predávajú.

zdroj: wikipedia.org

7. Podľa izraelskej spravodajskej služby tu kriminálnici predávajú aj falošné tituly vysokých škôl a certifikáty. Ľudia si tu dokonca môžu najať hackerov, aby menili ich známky v univerzitných systémoch.

8. Polícia raz zatkla dvoch Birtov, ktorí tu predávali spermie a zarobili si takmer 300 tisíc eur. Poslali ich jednému manželskému páru, pritom neboli testovaní na choroby.

9. Bohužiaľ, na Temnom webe sa okrem iného obchoduje aj s ľuďmi. Na stránkach sa nachádzajú fotky predávaných ľudí, ktorých dostane osoba s najvyššou ponukou. Dark web je však údajne len veľmi malá časť svetového trhu s ľuďmi. 

zdroj: pixabay.com

10. Predávajú sa tu dokonca aj detské duše. Niektoré východné krajiny veria, že voodoo majstri dokážu zachytiť mŕtvych duchov detí, ktoré sú následne predávané, aby im zlepšili život.

11. Dark web je riskantné miesto aj preto, že sa tu nachádza obrovské množstvo vírusov. Stačí jediný nesprávny klik a môžete si do počítača stiahnuť malware. 

12. Asi nikoho neprekvapíme informáciou, že na Temnom webe nájdeme aj zbrane všetkého druhu. Najväčším dodávateľom sú Spojené štáty, odkiaľ pochádza až 60% zbraní. Kúpiť sa tu dá všetko od AK-47 až po raketomet. 

zdroj: pxhere.com

13. Dark web sa stal populárnym aj kvôli predaju drog, čo najčastejšie využívajú študenti. Obchod s drogami na internete stále rastie a silnie.

14. Na webstránkach sa dajú kúpiť aj identity ľudí. Heslá k bankovým účtom sa pohybujú okolo 140 eur, zatiaľ čo celá identita človeka má na Dark webe hodnotu 1000 eur.

15. Hovorí sa, že sa tu dajú nájsť miesta nazývané „Červené Izby“. V podstate ide o živé videá zachytávajúce ľudí v jednej miestnosti, ktorí sú mučení. Diváci platia za to, aby ich mohli pozerať. Objavilo sa niekoľko takýchto prípadov, aj keď o nich existuje len málo dôkazov.

zdroj: pixabay.com
zdroj: list25.com

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio