MOBIL.sk MOBIL.sk

YouTube predstavil 9 nových playlistov, ktoré sa postarajú o vaše mentálne zdravie
zdroj: maxpixel.net

YouTube predstavil 9 nových playlistov, ktoré sa postarajú o vaše mentálne zdravie

Dnešná rýchla doba prináša obete rôzneho typu. Vo viacerých prípadoch nás ohrozujú nielen fyzické ale aj mentálne choroby. YouTube sa proti týmto psychickým ochoreniam rozhodol zakročiť.

Milióny ľudí po celom svete dnes majú rôzne psychické problémy a ich výskyt sa neustále stupňuje. Nemalú dávku viny nesú aj sociálne siete, mobilné zariadenia či digitálny svet vo všeobecnosti. Nespavosť, depresie, úzkosť, závislosť a mnoho iných diagnóz je totiž spôsobených práve nadmernou konzumáciou digitálneho obsahu.

Pokiaľ aj sami netrpíte takýmto závažným ochorením, je stále väčšia pravdepodobnosť, že takéhoto človeka poznáte alebo ho máte v bezprostrednej blízkosti. Častokrát totiž o týchto ľuďoch ani nevieme, pretože sa hanbia priznať svoje problémy pred okolím.

Spoločnosť YouTube sa preto rozhodla zakročiť. Včerajšok bol svetovým dňom mentálneho zdravia a pri tejto príležistosti sa video služba YouTube rozhodla spojiť s viacerými organizáciami, ktoré sa starajú o mentálne zdravie ľudí. Výsledkom tohto snaženia je 9 playlistov s videami, ktoré majú človeku pomôcť opäť nadobudnúť rovnováhu a vnútorný pokoj.

YouTube tak prezentuje kreatívcov ako Daniel Howell, Depresion to Expresion, Meghan Rienks alebo youtuberku menom Tessa Violet. Playlisty zahŕňajú rady, prednášky, yogové cvičenia a meditačnú hudbu.

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio