MOBIL.sk MOBIL.sk

Spotify má 10 rokov. Appka zverejnila absolátne najhranejšie skladby za celé toto obdobie. Je medzi nimi aj vaša obľúbená?
zdroj: Spotify

Spotify má 10 rokov. Appka zverejnila absolátne najhranejšie skladby za celé toto obdobie. Je medzi nimi aj vaša obľúbená?

Streamovacia služba Spotify má na chrbte prvý krížik. Oslavuje totiž 10 výročie svojho vzniku. A aby to neboli oslavy len tak hocijaké, pustila do sveta niekoľko infografík s nahranejšou hudbou počas jej existencie.

Najväčšiemu počtu plalistov kraľuje spevák Drake, ktorého v tesnom závese nasledujú Ed Sheeran, Eminem, The Weeknd či Rihanna. Vôbec najstreamovanejšou piesňou minulého roku bol hit Shape Of You od Eda Sheerana. Tento song bol však až tak populárny, že sa stal aj nastrímovanejšou piesňou v celej historii Spotify.

Spotify

Druhou najstreamovanejšou skladbou je One Dance od Drakea nasledovaná piesňou Closer od The Chainsmokers and Halsiey. Na štvrtom mieste sa umiestnil Rockstar (feat. 21 Savage), za ktorou stojí Post malone a prvú päťku uzatvára opäť Ed Sheeran s hitom Thinking Out Loud.

Rihana je v celkovom rebríčku piaty najhranejší interpret, ale bola prvou, ktorá svojou hudobnou tvorbou dosiahla počet jednej miliardy prehraní. Odohralo sa to v roku 2013. Nasledoval David Guetta, Eminem a o rok neskôr aj Kanye West a Avici.

Spotify

Dnes je na spotify cez 40 miliónov skladieb a viac než 3 miliardy playlistov. Ako to už býva zvykom, Spotify sa s nami podelil nielen o štatistiky, ale pri tejto príležitosti vytvoril playlist z najviac streamovaných skladieb za posledných 10 rokov. Playlist si môžete vypočuť na tomto odkaze a viac zaujímavých streamingových štatistík od Spotify zas nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio