MOBIL.sk MOBIL.sk

Razer predstavil ovládač, s ktorým premeníte váš Android smartfón na hernú konzole
zdroj: razer.com

Razer predstavil ovládač, s ktorým premeníte váš Android smartfón na hernú konzole

Ak už máte dosť hrania hier na dotykovom displeji, Razer Raiju Mobile by ste nemali prehliadnuť.

Spoločnosť Razer nám včera predstavila druhú generáciu svojho herného mobilu Razer Phone. Zdá sa teda, že trh s mobilnými zariadeniami neberú vôbec na ľahkú váhu a okrem herných notebookov a príslušenstva k počítačom sa chcú orientovať ja na túto oblasť. 

Spolu so smartfónom Razer Phone 2 nám ale priniesli ešte jednu vec, ktorou potešia mobilných gamerov. Všetci vieme, že aj keď na mobily vychádzajú pomerne kvalitné herné tituly, ich ovládanie na obrazovke nemusí byť vždy pohodlné. Preto predstavili špeciálny herný ovládač Raiju Mobile, na ktorý dokážete uchytiť smartfón a užiť si svoju obľúbenú hru tak, ako na konzolách. 

zdroj: razer.com

Najlepšie na tom je, že ovládač nie je kompatibilný len s mobilmi od Razeru, ale pripojíte naň akýkoľvek Android telefón vybavený Bluetooth, prípadne USB-C konektorom. Jediné, čo musíte mať, je Android 6.0 Marshmallow alebo novší. 

Usporiadaním tlačidiel pripomína ovládač k Xboxu One. Je plne nastaviteľný a citlivé páčky využijú aj hráči FPS hier. Ovládač je napájaný z vlastnej batérie, ktorá vydrží až 23 hodín hrania a o pohodlie sa postará držiak na mobil, ktorý môžete nakláňať do 60 stupňového uhla. Jeho cena bude 149,99 dolárov, teda v prepočte asi 130 eur. Zatiaľ sme sa ale nedozvedeli presný dátum spustenia predaja.

zdroj: razer.com

Najnovšie z kategórie: Príslušenstvo (Mobily&Tablety)

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio