MOBIL.sk MOBIL.sk

Filmár porovnal video z iPhonu XS a filmovej kamery za 10 tisíc dolárov. Ostal šokovaný!
zdroj: PHOTOS IN COLOR / YouTube

Filmár porovnal video z iPhonu XS a filmovej kamery za 10 tisíc dolárov. Ostal šokovaný!

Filmár Ed Gregory evidentne nechcel veriť marketingovým rečiam okolo nových iPhonov a tak si jeden z nich zadovážil a postavil ho proti kamere Canon C200, ktorá sa predáva za nemalé peniaze. Výsledky porovnania ho však veľmi príjemne prekvapili.

Aj keď v tomto porovnaní ťahal pri niekoľkých parametroch iPhone XS za kratší koniec, vysledný obraz zo smartfónu bol veľmi dobrý. Hlavným rozdielom medzi týmito dvomi zariadeniami je spôsob, akým natáčajú video. Kým iPhone ho upravuje tak, aby už nebolo potrebné robiť postprodukčne žiadne úpravy, filmové kamery sa snažia zachytiť čo najviac detailov a obraz je nutné vždy upravovať postprodukčne.

Ed natáčal zábery počas niekoľkých dní a na záznam videa použil pri iPhone štandardnú aplikáciu Fotoaparátu. Zariadenia stabilizoval pomocou stabilizátora DJI Ronin-S. Hlavné nedostatky bolo vidieť pri silnom svetle na oblohe, kde iPhone napriek svojmu skvelému fotoaparátu nemal šancu uspieť oproti filmárskej kamere. Obloha bola teda prepálená, kým na videu z kamery bol výsledok lepší.

zdroj: PHOTOS IN COLOR / YouTube

Ďalší rozdiel bol badateľný pri záberoch na pokožku dievčiny. Kým zábery z Canon C200 mali dynamiku a tiene, pokožka natočená iPhonom XS pôsobila akoby bola jednofarebná. Ide však len o drobnosti, ktoré zachytí iba skúsený filmár. Veď nakoniec rozdiel posúďte sami v priloženom videu. "Fotoaparát iPhonu nie je tak dobrý ako filmárska kamera," poznamenal Ed. "Je to však najlepší fotoaparát, aký som kedy videl v smartfóne? Stopercentne áno!"

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio