MOBIL.sk MOBIL.sk

Razer Phone 2 je oficiálne predstavený! Ešte lepšia mašina (nielen) pre hardcore hráčov
zdroj: Razer

Razer Phone 2 je oficiálne predstavený! Ešte lepšia mašina (nielen) pre hardcore hráčov

Pred rokom vstúpila spoločnosť Razer, známa pre výrobu herného hardvéru, na trh mobilných telefónov. Ich smartfón Razer Phone sa stal okamžite hitom medzi mobilnými hráčmi, preto nie je žiadnym prekvapením, že tento rok sme sa dočkali ďalšieho modelu.

Razer Phone 2 je taká vylepšená verzia prvého smartfónu od Razeru. Drží sa minuloročného dizajnu a tiež konceptu spoločnosti, ale opravuje niektoré problémy a sú v ňom zapracované aj dôležité požiadavky fanúšikov. Hlavným cieľom Razeru bolo priniesť smartfón, ktorý bude kombináciou hernej mašiny a prémiovej vlajkovej lode. To znamená, že novinku si neužijú len hardcore hráči, ale mohla by zaujímať aj bežných ľudí.

zdroj: Razer
zdroj: Razer

Smartfón je osadený do skleneného tela s výrazným zeleným logom na zadnej strane. Užívateľom ponúka 5,72 palcový LCD displej s obnovovacou frekvenciou 120Hz, ktorá je ako stvorená pre hranie hier. Oproti minulému roku je obrazovka až o 50% svetlejšia. 

Vodné chladenie pre lepší zážitok z hier

Ako sa dalo čakať, v jeho vnútri nájdeme špičkovú výbavu určenú pre náročných používateľov. Poháňa ho nový Snapdragon 845 a, podobne ako pôvodný Razer Phone, aj 8 GB pamäte RAM. Je trochu škoda, že vnútorná pamäť je len 64GB, aj keď si ju môžete rozšíriť o pamäťovú kartu. Ako vieme, pri hraní náročných hier je dôležité správne odvádzanie tepla. Razer Phone 2 je preto vybavený špeciálnym chladiacim systémom s „parnou komorou.“

Herný mobil je poháňaný veľkou 4000mAh batériou, ktorá sa nabíja cez USB-C port. Novinkou je ale aj možnosť bezdrôtového nabíjania, vďaka sklenenému telu Razer tiež predstavil špeciálny stojan na bezdrôtové nabíjanie s LED svetlami, ktorý výborne vynikne vedľa vašej hernej zostavy. Ďalšou novinkou je odolnosť voči vode s certifikátom IP67. 

zdroj: Razer

Lepšia duálna kamera

Vylepšení sa dočkala aj kamera. Na zadnej strane nájdeme duálny fotoaparát, ktorý sa skladá z 12MP širokouhlého senzora s optickou stabilizáciou a 13MP teleobjektívu, ktorý ponúka 2x optický zoom. Po softvérovej stránke je novinka portrétový mód, mód na vyhladenie pleti a tiež zlepšenie fotografie v noci. Podľa porovnaní od samotného výrobcu to vyzerá tak, že kvalita sa naozaj zlepšila. 

zdroj: Razer

Poslednou novinkou je cena. Tá sa zvýšila o 100 dolárov oproti minulému roku. Razer Phone 2 bude stáť 799 dolárov, čo je asi 692 eur. Vzhľadom na ceny vlajkových lodí známejších výrobcov ale cena nie je nijak zvlášť prehnaná.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio