MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung zajtra predstaví nový mobil so 4 fotoaparátmi. Na internet unikli podrobnosti!
zdroj: Evan Blass / Twitter

Samsung zajtra predstaví nový mobil so 4 fotoaparátmi. Na internet unikli podrobnosti!

Onedlho bude platiť porekadlo čím viac objektívov fotoaparátu na mobile máš, toľkokrát si človekom. Výrobcovia totiž do svojich mobilov umiestňujú stále viac objektívov. Najnovším kráľom bude Samsung, ktorý už zajtra údajne predstaví model Galaxy A9 (2018) so 4 objektívmi. Na čo nám budú? To prezradil dokument, ktorý sa dnes dostal na internet.

Kým na trh príde Nokia 9 Pureview s až 5 optikami, štafetu s najviac fotoaparátmi na zadnej strane mobilu prevezme Samsung. Dozadu ich totiž umiestni hneď štyri. Viac svetla do celej veci vniesol uznávaný leaker a analytik, Evan BLass, ktorý už roky prináša informácia zo zákulisia.

Tentoraz sa mu upäť podaril úctyhodný úlovok v podobe obrázku s popisom štyroch fotoaparátov najnovšieho Samsungu. Jedným z nich bude ultra širokouhlý objektív s rozlíšením 8 megapixelov a uhlom až 120 stupňov. Fotky krajiniek či obrázky budov v úzkych uliciach dovolenkových destinácií budú vyzerať lepšie než kedykoľvek predtým.

Evan Blass / Twitter

Druhým objektívom bude teleobjektív s 10 megapixelmi a dvojnásobným optickým zoomom. Hlavný fotoaparát bude mať skvelých 24 megapixelov a má sa vyznačovať ostrími snímkami aj za horších svetelných podmienok. Posledný štvrtý objektív bude mať len 5 megapixelov a v celej zostave bude zastávať funkciu Live Focus a teda bude rozostrovať pozadie na fotografiách, aby vyzerali profesionálnejšie.

Podľa ďalších informácií by mal Samsung Galaxy A9 ponúkať až 6,38-palcový displej, procesor Qualcomm Snapdragon 660 a 3720 mAh batériu, čo z neho robí skvelý smartfón strednej triedy s Androidom. Uvidíme ako na tom budú osttné parametre a hlavne cena. Samsung by si totiž za takýto mobil mohol zapýtať viac, než za bežný mobil strednej triedy. Smartfón má byť predstavený už zajtra.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio