MOBIL.sk MOBIL.sk

Nová vychytávka necháva ľudí v nemom úžase. Svojmu smartfónu budú môcť čoskoro dopriať robotický prst!
zdroj: New Scientist / Twitter

Nová vychytávka necháva ľudí v nemom úžase. Svojmu smartfónu budú môcť čoskoro dopriať robotický prst!

Americkí vedci sú základom mnohých vtipov a úsmevných štúdií, lenže najnovšie sa im snažia konkurovať aj tí z Francúzska. Ich vynález pre smartfóny je totiž tak trochu na hlavu.

Reč je totiž o robotiskom prste. Áno, čítate dobre, francúzski vedci začali vyvíjať robotický prst, ktorý sa pripája do konektoru zariadenia a neskôr sa hýbe a spĺňa rôzne funkcie. Kým štandardne vyzerý zvláštne no vcelku cool, divný moment nastáva, keď naň vedci umiestnili silikón, ktorý simuluje ľudskú kožu a necht.

New Scientist / Twitter

Výskumník Marc Teyser a jeho tím na University of Paris - Saclay pracujú v oblasti robotiky. Najnovšie prišli s robotickým prstom extra pre smartfóny, ktorý sa prostredníctvom USB portu mobilu napojí a následne ho smartfón môže začať používať. Lenže význam takéhoto extra prsta si vie zrejme predstaviť len málokto, preto Marc Teyser vysvetľuje.

zdroj: New Scientist / Twitter

Podľa tvorcu tejto myšlienky je robotický prst veľmi praktcký. Smartfón ním môže ohlasovať notifikácie poklepaním po stole, rovnako môže byť tento prst použitý ako joystick ovládač, čo by mohlo byť využité pri hraní hier. Asi najdivnejšou vecou je jeho schopnosťoperovať aj na zadnej strane smartfónu, kde vám môže hladiť ruku pri držaní zariadenia. Nakoniec, veš si to pozrite vo zverejnenom videu.

My titulujeme tento mobilný doplnok ako tú najbizarnejšiu vec, akú sme kedy videli. Na svete je strašne veľa možností ako vylepšiť súčasné smartfóny, ale rozhodnutie dať im robotický prst k týmto dôležitým vylepšeniam zrejme nepatrí. Každopádne má od nás tým okolo robotického prstu pochvalu za inakosť.

Dali by ste si na svoj smartfón takýto robotický prst?

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio