MOBIL.sk MOBIL.sk

Oficiálne potvrdené! Bezrámikový Honor s vysúvacou kamerou príde už tento mesiac
zdroj: youtube.com / GO2mobile

Oficiálne potvrdené! Bezrámikový Honor s vysúvacou kamerou príde už tento mesiac

Zdá sa, že Honor sa chce dostať medzi najlepších výrobcov high-end smartfónov a použije na to najsilnejšie zbrane.

Značka Honor, patriaca pod čínskeho giganta Huawei, pre nás chystá niečo naozaj veľké. Už v auguste nás na konferencií IFA 2018 lákali na svoju pripravovanú novinku, no nedočkali sme sa veľa dôležitých informácií. Teraz sa na oficiálnej stránke Honor objavila správa, ktorá potvrdzuje, že nový smartfón sa stane realitou už na konci tohto mesiaca, konkrétne 31. októbra. 

Novinka bude niesť názov Honor Magic 2 a príde s bezrámikovým dizajnom s jediným pásom v spodnej časti. Snímač odtlačkov by mal byť zabudovaný priamo v displeji. Nenájdeme na ňom žiadny horný výrez a zdá sa, že kamera sa bude vysúvať pomocou špeciálneho mechanizmu podobnému toho, čo sme videli pri Oppo Find X. 

zdroj: Honor

Predpokladáme, že podobne ako pripravovaný Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro, aj Magic 2 od Honoru ponúkne najnovší 7nm procesor Kirin 980 od Huawei. Ten by mal byť údajne ešte lepší ako Snapdragon 845, ktorý nájdeme vo väčšine dnešných vlajkových lodí (vrátane najnovšieho Pixelu 3). 

Cenu mobilu nám zatiaľ Honor neprezradil. Očakávame ale, že v Číne sa bude predávať v prepočte za približne 500 eur, prípadne trochu viac. Samotný Honor Magic 2 by mohol byť pre Honor prelomový smartfón, keďže značka je známa skôr pre svoje telefóny nižšej triedy.

Najnovšie z kategórie: Honor

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio