MOBIL.sk MOBIL.sk

Zoznámte sa s novými USB-C slúchadlami od Google! Stoja 30 dolárov a prekladajú v reálnom čase
zdroj: Google

Zoznámte sa s novými USB-C slúchadlami od Google! Stoja 30 dolárov a prekladajú v reálnom čase

Na preklad používajú Google Translate, takže vám dokážu pomôcť s viac než 40 rôznymi jazykmi.

Google nám v utorok predstavil svoje dve nové vlajkové lode Pixel 3 a Pixel 3 XL. Spolu s nimi sme sa dočkali aj vylepšených slúchadiel, ktoré nájdeme v samotnom balení. Keďže novým Pixelom chýba 3,5mm jack, slúchadlá sa pripájajú pomocou USB-C kábla a podľa toho sú aj pomenované „Google Pixel USB-C earbuds.“

Dizajnovo pripomínajú minuloročné bezdrôtové slúchadlá Pixel Buds. To znamená plastové štuple v štýle Apple Earpods v lesklej bielej farbe. Na vonkajšej strane nájdeme písmeno „G“. Od Pixel Buds sa síce odlišujú v tom, že sa pripájajú pomocou kábla, ale inak ponúkajú veľa rovnakých funkcií. Tak napríklad, slúchadlá podporujú Google Assistanta, ktorý sa dá aktivovať pomocou čierneho tlačidla na kábli. Pomocou stlačenia tlačidla na zvýšenie hlasitosti vám zas prečíta všetky notifikácie. 

zdroj: Google

Skvelou funkciou je aj možnosť prekladania v reálnom čase cez Google Translate. Stlačíte tlačidlo, poviete: „Hey Google, help me speak Janapese“, začne počúvať okolie a do ucha vám prekladať. Táto funkcia bude ale podporovaná len pre smartfóny s najnovším Androidom 9 Pie, prípadne vyšším. 

Google sľubuje, že slúchadlá ponúknu „hladký zvuk“ s 24 bitovým audiom. Podporovať by mali všetky zariadenia, aj keď Google spomenul, že „najlepšie fungujú“ s Pixel telefónmi. Ako inak... Cenovka je nastavená celkom rozumne. USB-C slúchadlá od Google kúpite za 30 dolárov.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio